Universitetlararo magistr talabalarning ilmiy-amaliy anjumani o‘tkazildi
25-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro jurnalistika fakulteti, Magistratura bo‘limi hamda Lingvistika va ingliz adabiyoti kafedrasi hamkorligida “Language and Literature: Unveiling Connections and Expanding Horizons – III” mavzusidagi universitetlararo magistr talabalarning ilmiy-amaliy anjumani yuqori saviyada tashkil etildi.
Tadbir O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili 2-fakulteti, 201-sonli konferensiyalar zalida o‘tkazildi. Anjumanda magistr talabalari tilshunoslik, adabiyotshunoslik hamda xorijiy til o‘qitish metodikasining dolzarb masalalariga bag‘ishlangan ilmiy ma’ruzalarini taqdim etdilar. Har bir ma’ruza qatnashchilarda katta qiziqish uyg‘otdi va tadbir ishtirokchilari tomonidan faol muhokama qilindi.
Shuningdek, anjuman davomida talabalarning ilmiy fikrlash ko‘nikmalari mustahkamlandi, zamonaviy ilmiy izlanishlar uchun yangi g‘oyalar va metodologik yondashuvlar muhokama qilindi. Ishtirokchilarning bildirilgan fikrlar, mulohazalar va takliflar kelgusidagi ilmiy izlanishlar uchun muhim ahamiyat kasb etadi.
Tadbir universitetlararo hamkorlikni rivojlantirish, magistr talabalarning ilmiy salohiyatini oshirish hamda til va adabiyot sohalarida yangi nazariy va amaliy g‘oyalarni o‘rganish uchun platforma vazifasini o‘tagan muhim ilmiy tadbir bo‘ldi.

Проведена межвузовская научно-практическая конференция магистрантов
25 марта в Узбекском государственном университете мировых языков на высоком уровне была организована межвузовская научно-практическая конференция магистрантов на тему «Language and Literature: Unveiling Connections and Expanding Horizons – III». Мероприятие прошло в сотрудничестве факультета международной журналистики, отдела магистратуры и кафедры лингвистики и английской литературы.
Конференция состоялась в зале заседаний №201 второго факультета английского языка университета. В ходе мероприятия магистранты представили научные доклады, посвящённые актуальным вопросам лингвистики, литературоведения и методики преподавания иностранных языков. Каждый доклад вызвал большой интерес у участников и был активно обсуждён.
Также в ходе конференции были укреплены навыки научного мышления студентов, обсуждены новые идеи и современные методологические подходы к научным исследованиям. Высказанные участниками мнения, замечания и предложения имеют важное значение для дальнейших научных изысканий.
Данное мероприятие стало важной научной площадкой, способствующей развитию межвузовского сотрудничества, повышению научного потенциала магистрантов, а также изучению новых теоретических и практических идей в области языка и литературы.