Vatan himoyachilariga hurmat - yoshlardan e’tibor!
O‘zbekiston Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 34 yilligi hamda 14-yanvar — Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan talabalar uchun O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Moddiy-texnik ta’minot markaziy bazasiga ma’naviy-ma’rifiy tashrif tashkil etildi.
Mazkur tashrif yoshlar qalbida vatanparvarlik tuyg‘ularini yanada mustahkamlash, harbiy xizmatga bo‘lgan hurmatni oshirish hamda milliy armiyamizda amalga oshirilayotgan islohotlar bilan yaqindan tanishtirishga qaratildi.
Tashrif davomida podpolkovnik Mansurov Sodiqjon Qahramonovich va mayor Mo‘minov Ruslan Nasirovich tomonidan talabalarga Vatanga sadoqat, harbiy burch, tinchlik va barqarorlikni ta’minlashda harbiy xizmatchilarning muhim o‘rni haqida mazmunli va tarbiyaviy suhbatlar o‘tkazildi.

Уважение к защитникам Родины — внимание со стороны молодежи!
В связи с 34-й годовщиной образования Вооружённых Сил Республики Узбекистан и 14 января — Днём защитников Родины для студентов была организована духовно-просветительская экскурсия в Центральную базу материально-технического обеспечения Национальной гвардии Республики Узбекистан.
Целью данного визита стало дальнейшее укрепление в сердцах молодежи патриотических чувств, повышение уважения к военной службе, а также ознакомление с проводимыми реформами в национальной армии.
В ходе визита подполковник Мансуров Содикжон Кахрамонович и майор Муминов Руслан Насирович провели со студентами содержательные и воспитательные беседы о верности Родине, воинском долге, а также о важной роли военнослужащих в обеспечении мира и стабильности.
Мероприятие было организовано под руководством тьюторов первого факультета английского языка — Ж. Ачилдиева, Б. Ахмедова и М. Алламовой.