Vazir universitet infratuzilmalari bilan tanishdi
9-aprel kuni “Vazir va yoshlar” uchrashuvi keyin Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo‘ng‘irotboy Sharipov O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov va universitet rahbariyati vakillari bilan birga universitet infratuzilmalari bilan tanishdi.
Tashrif davomida vazir talabalarga mo‘ljallangan turar joylar va oshxonalarni ko‘zdan kechirib, shuningdek, yangi tashkil etilgan “Sun’iy intellekt va kiber sport” majmuasi hamda boshqa zamonaviy inshootlar bilan tanishdi. Bu orqali u universitetda talabalarga yaratilgan qulay sharoitlar, ta’lim va sport imkoniyatlari bilan yaqindan tanishdi.
Vazir Qo‘ng‘irotboy Sharipov bu tashrif orqali talaba-yoshlarning har tomonlama rivojlanishini rag‘batlantirish, ilmiy va akademik faoliyatni qo‘llab-quvvatlashga alohida e’tibor qaratdi.

Minister’s visit: familiarization with university infrastructure
On April 9, after the “Minister and Youth” meeting, the Minister of Higher Education, Science and Innovation Kongratbay Avezimbetovich Sharipov, together with the Rector Ilkhomjon Madaminovich Tuxtasinov and representatives of the management of Uzbekistan State World Languages University, visited and familiarized himself with the university infrastructure.
During the visit, the minister inspected student dormitories and cafeterias, and also explored the newly established “Artificial Intelligence and Cyber Sports” complex along with other modern facilities. This allowed him to closely observe the conditions created for students as well as the opportunities in education and sports.
Minister Kongratbay Avezimbetovich Sharipov emphasized that the visit is important for encouraging the comprehensive development of students and for supporting scientific and academic activities.