Vazir universitet infratuzilmalari bilan tanishdi
9-aprel kuni “Vazir va yoshlar” uchrashuvi keyin Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo‘ng‘irotboy Sharipov O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov va universitet rahbariyati vakillari bilan birga universitet infratuzilmalari bilan tanishdi.
Tashrif davomida vazir talabalarga mo‘ljallangan turar joylar va oshxonalarni ko‘zdan kechirib, shuningdek, yangi tashkil etilgan “Sun’iy intellekt va kiber sport” majmuasi hamda boshqa zamonaviy inshootlar bilan tanishdi. Bu orqali u universitetda talabalarga yaratilgan qulay sharoitlar, ta’lim va sport imkoniyatlari bilan yaqindan tanishdi.
Vazir Qo‘ng‘irotboy Sharipov bu tashrif orqali talaba-yoshlarning har tomonlama rivojlanishini rag‘batlantirish, ilmiy va akademik faoliyatni qo‘llab-quvvatlashga alohida e’tibor qaratdi.

Визит министра: ознакомление с инфраструктурой университета
9 апреля, после встречи в формате «Министр и молодежь», министр высшего образования, науки и инноваций Kongratbay Avezimbetovich Sharipov совместно с ректором Ilkhomjon Madaminovich Tuxtasinov и представителями руководства Uzbekistan State World Languages University ознакомился с университетской инфраструктурой.
В ходе визита министр посетил студенческие общежития и столовые, а также осмотрел недавно созданный комплекс «Искусственный интеллект и киберспорт» и другие современные объекты. Таким образом он подробно ознакомился с условиями, созданными для студентов, а также с возможностями в сфере образования и спорта.
Министр Kongratbay Avezimbetovich Sharipov особо отметил важность данного визита для стимулирования всестороннего развития студентов, а также поддержки научной и академической деятельности.