Xabaringiz bor, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining 2024-yiI 20 sentyabrdagi  03-RA 211-2654/37-son topshirig‘iga hamda Vazirlar Mahkamasining 2024 yil 10-oktabrdagi  685-F-son Farmoyishiga muvofiq, O‘zbekistonda Xalqaro hamkorlik tashabbuslari haftaligi doirasida joriy yil 21-26-oktabr kunlari "Yangi O‘zbekistonda ta’lim tizimini transformatsiya  qilish, ta’lim sifatini oshirish pirovard maqsad sifatida"  mavzusida  xalqaro konferensiya o‘tkazilmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiya vazirligi tomonidan tashkil etilgan hamkorlik haftaligi doirasida  "Yangi O‘zbekistonda ta’lim tizimini transformatsiya  qilish, ta’lim sifatini oshirish pirovard maqsad sifatida"  mavzusida  xalqaro konferensiyaga O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining hamkori Jazoir-2 universiteti rektori Said Raxmani hamda Korkit ota nomidagi Qizilo‘rda universiteti prorektori Buribayeva Maynura Abiltayevna ham taklif etilgan. Kunning ikkinchi yarmida mazkur universitet rektor hamda prorektorlari bilan O‘zDJTU uchrashuv tashkil etildi.

Как вам известно, в соответствии с директивой № 03-RA 211-2654/37 от 20 сентября 2024 года, Администрации Президента Республики Узбекистан и Указом № 685-F от 10 октября 2024 года Кабинета Министров, с 21 по 26 октября текущего года в Узбекистане проходит международная конференция на тему «Трансформация образовательной системы в Новом Узбекистане как главная цель повышения качества образования» в рамках Недели инициатив международного сотрудничества.
Министерство высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан организовало эту неделю сотрудничества. На международную конференцию по теме «Трансформация образовательной системы в Новом Узбекистане как главная цель повышения качества образования» также были приглашены ректор Университета Алжир-2 Сайд Рахмани и проректор университета имени Кокрита Ата в Кызылорде Бурибаева Майнура Абилтаевна. Вторая половина дня была организована встреча с ректором и проректорами этих университетов в Узбекском государственном университете мировых языков.