29-noyabr kuni Fransiyaning Shimoliy Sorbonna Universiteti va O‘zDJTU o‘rtasida tuzilgan hamkorlik shartnomasiga binoan Sorbonna Universiteti doktoranti Catherine Ayme O‘zDJTUga tashrif buyurdi.
Tashrif Xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektor A.Nosirov va Fransuz tili nazariy fanlar kafedrasi mudiri G.Raximovalar bilan uchrashuv bilan boshlanib, Shimoliy Sorbonna Universiteti va O‘zDJTU o‘rtasida Erasmus+ dasturi bo‘yicha o‘qituvchi, doktorant va talabalar almashinuvi loyihasini yakuniga yetkazish, Sorbonna universitetidan malakali professor-o‘qituvchilarning O‘zDJTUga kelib dars va master-klasslar o‘tishi, ushbu universitet talabalarini ham O‘zDJTUga kelib bir semestr davomida tahsil olishlarini tashkil etish imkoniyatlari haqida har ikki tomon muzokaralar olib borishdi hamda har ikki tomonning rahbariyati va mas’ullari tomonidan ma’qullangach yo‘l xaritasini ishlab chiqishga kelishildi.
Shundan so‘ng Catherine Ayme Fransuz tili nazariy fanlar kafedrasi professor-o‘qituvchilari hamda 3-bosqich talabalari bilan uchrashuv o‘tkazdi.

On 29 November, according to a cooperation agreement between the Sorbonne University of the north of France and UzSWLU, doctoral student Catherine Ayme of the Sorbonne University visited UzSWLU.
The visit was attended by Vice-Rector for International Relations A.Nazirov and head of the Department of Theoretical Sciences of the French language G.Starting with a meeting with the rakhimovas, bringing to an end the project of exchange of teachers, doctoral students and students on the Erasmus+ program between the Northern Sorbonne University and Uzdzhtu, the transfer of lessons and master classes by Arrival in Uzdzhtu of qualified professors and teachers from the Sorbonne University, both sides discussed the possibilities of organizing students of this university to come to Özdjtu and study for a semester, and it was agreed to develop a roadmap after approval from the leadership and responsible of both sides.
Catherine Ayme then held a meeting with professors and teachers of the Department of Theoretical Sciences of the French language, as well as students of the 3rd stage.