OʻzDJTU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo’yicha prorektori O.Yusupov va O’quv-uslubiy boshqarma boshlig’i Y.Azzamov Janubiy Koreyaning “Global Students International Exchange” Xalqaro Forum doirasida Jeju Milliy Universiteti, Jeju Halla Universiteti, Jeju Turizm Universitetlariga tashrif buyurdi.
Forumda universitet vakillari O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti haqida, shuningdek, “O’zbekiston oliy ta’lim tizimidagi islohotlar” mavzusida taqdimotlar bilan ishtirok etdi.
Dastur doirasida Koreya universitetlari bilan O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti o‘rtasida o’zaro hamkorlikni amalga oshirish, professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvini yo’lga qo’yish, qo‘shma ta’lim dasturlarini tashkil qilish hamda xalqaro miqyosdagi seminar-treninglar, ilmiy-anjumanlar tashkil qilish masalalari yuzasidan kelishuvlarga erishildi.
Tashrif davomida Jeju Halla Universiteti prezidenti, Jeju Milliy Universiteti hamda Jeju Turizm Universitetlari Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektorlari bilan uchrashuvlar tashkil etilib, universitetlar o’rtasida Hamkorlik memorandumi loyihasi muhokama qilindi.

The Vice-Rector for Scientific Work and Innovations of UzSWLU, O. Yusupov, and the Head of the Educational and Methodological Department, Y. Azzamov, visited Jeju National University, Jeju Halla University, and Jeju Tourism University as part of the “Global Students International Exchange” International Forum held in South Korea.
During the forum, university representatives participated with presentations about the Uzbekistan State University of World Languages and on the topic of "Reforms in the Higher Education System of Uzbekistan."
As part of the program, agreements were reached regarding the establishment of mutual cooperation between Uzbekistan State University of World Languages and the universities in Korea, setting up faculty and student exchange programs, organizing joint educational programs, and conducting international seminars, training sessions, and scientific conferences.
During the visit, meetings were held with the President of Jeju Halla University, as well as with the Vice-Rectors for International Cooperation of Jeju National University and Jeju Tourism University. The draft of a Cooperation Memorandum between the universities was discussed.