OʻzDJTU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo’yicha prorektori O.Yusupov va O’quv-uslubiy boshqarma boshlig’i Y.Azzamov Janubiy Koreyaning “Global Students International Exchange” Xalqaro Forum doirasida Jeju Milliy Universiteti, Jeju Halla Universiteti, Jeju Turizm Universitetlariga tashrif buyurdi.
Forumda universitet vakillari O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti haqida, shuningdek, “O’zbekiston oliy ta’lim tizimidagi islohotlar” mavzusida taqdimotlar bilan ishtirok etdi.
Dastur doirasida Koreya universitetlari bilan O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti o‘rtasida o’zaro hamkorlikni amalga oshirish, professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvini yo’lga qo’yish, qo‘shma ta’lim dasturlarini tashkil qilish hamda xalqaro miqyosdagi seminar-treninglar, ilmiy-anjumanlar tashkil qilish masalalari yuzasidan kelishuvlarga erishildi.
Tashrif davomida Jeju Halla Universiteti prezidenti, Jeju Milliy Universiteti hamda Jeju Turizm Universitetlari Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektorlari bilan uchrashuvlar tashkil etilib, universitetlar o’rtasida Hamkorlik memorandumi loyihasi muhokama qilindi.

Проректор по научной работе и инновациям УзГУМЯ О.Юсупов и начальник учебно-методического управления Я. Аззамов посетили Национальный университет Чеджу, Университет Чеджу Халла и Университет туризма Чеджу в рамках Международного форума «Global Students International Exchange», который прошел в Южной Корее.
В ходе форума представители университета выступили с презентациями о Узбекском государственном университете мировых языков, а также на тему «Реформы в системе высшего образования Узбекистана».
В рамках программы были достигнуты договоренности о налаживании взаимного сотрудничества между УзГМЯ и корейскими университетами, организации обмена преподавателями и студентами, создании совместных образовательных программ, а также проведении международных семинаров, тренингов и научных конференций.
В ходе визита были проведены встречи с президентом Университета Чеджу Халла, а также с проректорами по международному сотрудничеству Национального университета Чеджу и Университета туризма Чеджу. Было обсуждено проект Меморандума о сотрудничестве между университетами.