10-fevral kuni O‘zDJTU rektori I. Tuxtasinov Koreya xalqaro hamkorlik agentligi (KOICA) loyihasi doirasida O‘zDJTUga tashrif buyurgan 14 nafar volontyorni qabul qildi.
Muloqot chog‘ida, I. Tuxtasinov volontyorlarga ko‘rsatayotgan yordami uchun minnatdorchilik bildirdi hamda ularning faoliyatida muvaffaqiyatlar tiladi. Koreyalik mutaxassislar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar oldilar hamda universitetda koreys tilini o‘qitishga o‘z hissalarini qo‘shishga tayyor ekanliklarini ta’kidlab o‘tdilar.
Universitet rahbariyati tomonidan volontyorlarga tegishli ko‘rsatma va topshiriqlar berildi.
Ma’lumot o‘rnida:  O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti tomonidan joriy yilda KOICA tashkilotining 1 116 000  AQSh dollari miqdoridagi grant  loyihasi yutib olingan. Mazkur loyiha 3-yil muddatga mo‘ljallangan bo‘lib, ushbu davrda 70 nafar volontyor universitetga tashrif buyurib, talabalar uchun koreys tili bo‘yicha mashg‘ulotlar, shuningdek koreys milliy musiqa va raqslari hamda Taekvondo sport to‘garaklari tashkil qiladi. Shu bilan birga, Sharq filologiyasi fakultetida ajratiladigan xonalarni jihozlash, texnik vositalar va sport anjomlari bilan ta’minlash ko‘zda tutilgan.

On February 10, the rector of UzSWLU, I. Tukhtasinov, welcomed 14 volunteers who visited the university as part of the Korea International Cooperation Agency (KOICA) project.
During the meeting, I. Tukhtasinov expressed gratitude to the volunteers for their support and wished them success in their activities. The Korean specialists received answers to their questions and emphasized their readiness to contribute to Korean language education at the university.
The university administration provided the volunteers with relevant instructions and assignments.
For reference: This year, the Uzbek State University of World Languages won a KOICA grant project worth $1,116,000. This project is designed for three years, during which 70 volunteers will visit the university to conduct Korean language classes for students, as well as organize Korean traditional music and dance clubs and Taekwondo training sessions. Additionally, the project includes equipping designated classrooms in the Faculty of Oriental Philology with technical tools and sports equipment.