O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti delegatsiyasi Jeju provinsiyasida bo‘lib o‘tayotgan O‘rta Osiyo va Mo‘g‘uliston oliy ta’lim tashkilotlari o‘rtasida Memorandum imzolash marosimi va amaliy seminarlar doirasida bir qator tashkilotlarga tashrif buyurdi. Xususan, delegatsiya Jeju shahri boshqaruv hokimiyatida bo‘lib, turli sohalarda amalga oshirilayotgan ishlanmalar, hududiy rivojlanish masalalari va ularning yechimlari bilan yaqindan tanishdi hamda o‘zaro hamkorlik yo‘nalishlarida fikr almashdi.
Tashrif doirasida Jeju Milliy Universiteti hamda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti o‘rtasida ta’lim sifatini oshirish, qo‘shma ilmiy tadqiqotlarni yo‘lga qo‘yish, nashriy faollikni oshirish, shuningdek professor-o‘qituvchilar, tadqiqotchilar va talabalar almashinuvi dasturlarini rivojlantirishga qaratilgan hamkorlik Memorandumi imzolandi.
Hamkorlik Memorandumi doirasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining bir guruh talabalari va o‘qituvchilari almashinuv dasturi asosida joriy yilning dekabr oyida Jeju Milliy Universitetiga tashrif buyurishi rejalashtirilgan.

Делегация Узбекского государственного университета мировых языков посетила ряд организаций в рамках церемонии подписания Меморандума и практических семинаров между организациями высшего образования Центральной Азии и Монголии, проходящих в провинции Чеджу. В частности, делегация посетила администрацию города Чеджу, где ознакомилась с разработками, реализуемыми в различных сферах, вопросами регионального развития и их решениями, а также обсудила направления взаимного сотрудничества.
В ходе визита был подписан Меморандум о сотрудничестве между Чеджуским национальным университетом и Узбекским государственным университетом мировых языков, направленный на повышение качества образования, развитие совместных научных исследований, активизацию издательской деятельности, а также расширение программ академического обмена профессорско-преподавательского состава, исследователей и студентов.
В рамках Меморандума сотрудничества планируется, что группа студентов и преподавателей Узбекского государственного университета мировых языков посетит Чеджуский национальный университет в декабре текущего года в рамках программы академического обмена.