O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti delegatsiyasi Jeju provinsiyasida bo‘lib o‘tayotgan O‘rta Osiyo va Mo‘g‘uliston oliy ta’lim tashkilotlari o‘rtasida Memorandum imzolash marosimi va amaliy seminarlar doirasida bir qator tashkilotlarga tashrif buyurdi. Xususan, delegatsiya Jeju shahri boshqaruv hokimiyatida bo‘lib, turli sohalarda amalga oshirilayotgan ishlanmalar, hududiy rivojlanish masalalari va ularning yechimlari bilan yaqindan tanishdi hamda o‘zaro hamkorlik yo‘nalishlarida fikr almashdi.
Tashrif doirasida Jeju Milliy Universiteti hamda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti o‘rtasida ta’lim sifatini oshirish, qo‘shma ilmiy tadqiqotlarni yo‘lga qo‘yish, nashriy faollikni oshirish, shuningdek professor-o‘qituvchilar, tadqiqotchilar va talabalar almashinuvi dasturlarini rivojlantirishga qaratilgan hamkorlik Memorandumi imzolandi.
Hamkorlik Memorandumi doirasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining bir guruh talabalari va o‘qituvchilari almashinuv dasturi asosida joriy yilning dekabr oyida Jeju Milliy Universitetiga tashrif buyurishi rejalashtirilgan.

A delegation from the Uzbekistan State University of World Languages visited several institutions as part of the Memorandum signing ceremony and practical workshops held among higher education institutions of Central Asia and Mongolia in Jeju Province. In particular, the delegation visited the Jeju City Administration, where they familiarized themselves with developments carried out in various fields, issues related to regional development and their solutions, and exchanged views on potential areas of cooperation.
During the visit, a Cooperation Memorandum was signed between Jeju National University and the Uzbekistan State University of World Languages aimed at improving the quality of education, launching joint scientific research, enhancing publishing activity, and expanding academic exchange programs for faculty members, researchers, and students.
Within the framework of the Cooperation Memorandum, a group of students and faculty members from the Uzbekistan State University of World Languages is scheduled to visit Jeju National University in December this year under an academic exchange program.