Xalqaro jurnalistika fakultetida rektor va professor-o’qituvchilar uchrashuvi o’tkazildi.
O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilhomjon To’xtasinov professor-o’qituvchilarga universitetda olib borilayotgan keng ko’lamli ishlar, xususan, 6 muhim masalani sanab o’tdi: ta’lim sifati, ilmiy salohiyat, xalqaro hamkorlik, ma’naviy-ma’rifiy ishlarni tizimli yo’lga qo’yish, moddiy texnik bazani mustahkamlash, korrupsiyaga qarshi kurash.
Professor-o’qituvchilarning ta’lim berish jarayonida zamonaviy texnologiyalardan, yangicha metodikalardan foydalanishi, talabalar bilimini baholash jarayonida haqqoniy bo’lishi lozimligi ta’kidlandi.
Uchrashuv yakunida, fakultet dekani Amrullo Karimov Xalqaro jurnalistika fakultetida talabalarning  amaliy va nazariy bilimlarini oshirishda amalga oshirilayotgan ishlar haqida to’xtaldi. Professor-o’qituvchilarning sohada erishayotgan yutuqlarini e’tirof etdi.

Сегодня на факультете международной журналистики состоялась встреча ректора и профессоров.
Ректор Узбекского государственного университета мировых языков Ильхомджон Тохтасинов рассказал профессорам и преподавателям о широком спектре мероприятий, проводимых в университете, в частности, о 6 важных вопросах: качество образования, научный потенциал, международное сотрудничество, духовно – системная реализация воспитательная работа, укрепление материально-технической базы, борьба с коррупцией.
Подчеркивалось, что профессора-преподаватели должны использовать современные технологии и новые методы в процессе преподавания, быть честными в процессе оценки знаний студентов.
В завершение встречи декан факультета Амрулло Каримов рассказал о работе, проводимой по совершенствованию практических и теоретических знаний студентов на факультете международной журналистики. Он признал достижения профессоров и преподавателей в этой области.