Xalqaro nogironlar kuni munosabati bilan ma’naviy-ma’rifiy tadbir
Bugun, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Yoshlar Ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti tomonidan Xalqaro nogironlar kuni doirasida “Biz sen bilan bir kuchmiz” shiori ostida ma’naviy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi.
Tadbirni Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Valijon Sadiyev ochib berdi. Shuningdek, jarayonda universitet rahbariyati vakillari — Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i Xamdamov Doniyor, axborot siyosati masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi Otabek Ibragimov, yoshlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi Sevinch Islomova ishtirok etishdi.
Tadbirning asosiy maqsadi — yoshlarning ijtimoiy faolligini oshirish, mehr-oqibat, bag‘rikenglik va insonparvarlik kabi umuminsoniy qadriyatlarni targ‘ib qilishdan iborat.
Jahon tillari universiteti kelgusida ham inklyuziv ta’limni rivojlantirish, ijtimoiy adolatni mustahkamlash hamda teng imkoniyatlar tamoyillarini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan tashabbuslarni izchil davom ettiradi.

Духовно-просветительское мероприятие, посвящённое Международному дню инвалидов
Сегодня в рамках Международного дня инвалидов первичная организация Союза молодёжи Узбекистанского государственного университета мировых языков провела духовно-просветительское мероприятие под девизом «Мы — единая сила».
Мероприятие открыл первый проректор по вопросам молодежи и духовно-просветительской работы Валиджон Садиев. В процессе также приняли участие представители руководства университета — начальник отдела по работе с молодежью, духовности и просвещения Хамдамов Дониёр, советник ректора по вопросам информационной политики Отбек Ибрагимов и советник ректора по вопросам молодежи Севинч Исламова.
Основная цель мероприятия — повышение социальной активности молодежи, пропаганда таких общечеловеческих ценностей, как милосердие, терпимость и гуманизм.
Университет мировых языков и в дальнейшем будет последовательно продолжать инициативы, направленные на развитие инклюзивного образования, укрепление социальной справедливости и поддержку принципов равных возможностей.