Xalqaro nogironlar kuni munosabati bilan ma’naviy-ma’rifiy tadbir
Bugun, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Yoshlar Ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti tomonidan Xalqaro nogironlar kuni doirasida “Biz sen bilan bir kuchmiz” shiori ostida ma’naviy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi.
Tadbirni Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Valijon Sadiyev ochib berdi. Shuningdek, jarayonda universitet rahbariyati vakillari — Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i Xamdamov Doniyor, axborot siyosati masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi Otabek Ibragimov, yoshlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi Sevinch Islomova ishtirok etishdi.
Tadbirning asosiy maqsadi — yoshlarning ijtimoiy faolligini oshirish, mehr-oqibat, bag‘rikenglik va insonparvarlik kabi umuminsoniy qadriyatlarni targ‘ib qilishdan iborat.
Jahon tillari universiteti kelgusida ham inklyuziv ta’limni rivojlantirish, ijtimoiy adolatni mustahkamlash hamda teng imkoniyatlar tamoyillarini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan tashabbuslarni izchil davom ettiradi.

Spiritual and Educational Event Dedicated to the International Day of Persons with Disabilities
Today, within the framework of the International Day of Persons with Disabilities, the Youth Union primary organization of the Uzbekistan State University of World Languages organized a spiritual and educational event under the slogan “Together We Are Strong.”
The event was opened by Valijon Sadiyev, First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work. Representatives of the university administration also took part in the event — including Doniyor Khamdamov, Head of the Department for Youth, Spirituality and Enlightenment; Otabek Ibragimov, Rector’s Advisor on Information Policy; and Sevinch Islоmova, Rector’s Advisor on Youth Affairs.
The main purpose of the event was to promote social activity among young people and to advocate universal human values such as compassion, tolerance, and humanism.
The University of World Languages will continue its efforts to promote inclusive education, strengthen social justice, and support the principles of equal opportunities.