Xitoy Xalq Respublikasida uchrashuvlar
2025-yil 29-sentabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yuldashev va Sharq filologiyasi fakulteti dekani D. Djurayev XXRning Xian va Chengdu shaharlariga tashrif buyurdi.
Safar davomida ushbu shaharlarning maktab, kollej va universitet rahbarlari bilan uchrashuvlar o‘tkazildi. Muloqot chog‘ida kelgusidagi hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi, xorijiy talabalarni O‘zDJTUga jalb etish maqsadida taqdimotlar o‘tkazildi va o‘zaro fikr almashildi.
Bunday uchrashuvlar ikki davlat o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash, shuningdek, o‘zbek va xitoy talabalariga keng imkoniyatlar yaratishga xizmat qilishi ta’kidlandi.

Встречи в Китайской Народной Республике
29 сентября 2025 года начальник отдела международного сотрудничества Узбекского государственного университета мировых языков Х. Юлдашев и декан факультета восточной филологии Д. Джураев посетили города Сиань и Чэнду Китайской Народной Республики.
В рамках визита состоялись встречи с руководителями школ, колледжей и университетов указанных городов. В ходе переговоров обсуждались перспективы дальнейшего сотрудничества, были проведены презентации с целью привлечения иностранных студентов в УзГУМЯ, а также состоялся обмен мнениями.
Отмечалось, что такие встречи способствуют укреплению сотрудничества между двумя странами и открывают широкие возможности для узбекских и китайских студентов.