15-iyun kuni Xitoylik Li Du xonim bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Unda Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor A. Nasirov OʻzDJTU faoliyati, xitoy tilining oʻqitilishi va hamkorlik aloqalari haqida maʼlumot berib oʻtdi.
Li xonim Xitoylik yoshlarni universitetimizga va litseyimizga jalb qilish, yozgi lagerlar tashkil qilish, talabalarimiz uchun grantlar ajratish, xitoylik mehnat migrantlari uchun til kurslarini tashkil qilish masalalarida hamkorlik qilish takliflarini berdi.
Shundan soʻng Li xonim universitet rektori I. Tuxtasinov bilan uchrashib, taʼlim sohasidagi hamkorlik masalalari boʻyicha oʻzaro fikr almashdilar.

On June 15, a meeting was held with Ms. Li Du from China.
Vice-Rector for International Cooperation A. Nasirov gave information about the activities of UzSWLU, teaching of the Chinese language and cooperation relations.
Mrs. Li made proposals for cooperation in attracting Chinese youth to our university and high school, organizing summer camps, allocating grants for our students, and organizing language courses for Chinese labor migrants.
After that, Mrs. Lee met with the rector of the university, I. Tukhtasinov, and exchanged views on issues of cooperation in the field of education.