Yaponiyaning Azibiz va Oukaway rekruting kompaniyalari vakillarining O‘zDJTUga tashrifi bo‘lib o‘tdi
2025-yil 28-aprel kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Yaponiyaning Azibiz rekruting agentligi mintaqaviy loyiha menejeri Takai Kenta hamda Oukaway bandlik agentligi direktori Madimarov Abrorjon ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda O‘zDJTU tomonidan xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A. Nosirov, xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yo‘ldashev, Sharq filologiyasi fakulteti dekani D. Juraev hamda Yapon filologiyasi kafedrasi mudiri N. Xamidova ishtirok etdi.
Shundan so‘ng universitet videoroligi namoyish etildi hamda xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A. Nosirov tomonidan universitet faoliyati, erishilgan yutuqlar, xalqaro hamkorlik aloqalari va tillarni o‘qitish sohasida amalga oshirilayotgan ishlar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Shuningdek, Yaponiyaning ilg‘or kompaniyalarida talabalar uchun ish haqi to‘lanadigan amaliyot dasturlari, yapon tilini N4 dan N2 darajasigacha rivojlantirish kurslarini tashkil etish masalalari muhokama qilinib, kelgusida samarali hamkorlikni yo‘lga qo‘yish yuzasidan kelishuvga erishildi.

Японские рекрутинговые компании Azibiz и Oukaway посетили Узбекский государственный университет мировых языков
28 апреля 2025 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча с участием регионального менеджера проекта японского рекрутингового агентства Azibiz Такаи Кента и директора агентства занятости Oukaway Мадимарова Аброржона.
Во встрече со стороны университета приняли участие проректор по международному сотрудничеству А. Носиров, начальник отдела международного сотрудничества Х. Йолдашев, декан факультета восточной филологии Д. Жураев, а также заведующая кафедрой японской филологии Н. Хамидова.
Затем был продемонстрирован видеоролик об университете, после чего проректор по международному сотрудничеству А. Носиров представил подробную информацию о деятельности университета, достигнутых успехах, международных связях и проводимой работе в области преподавания языков.
Также были обсуждены вопросы организации оплачиваемых стажировок для студентов в ведущих компаниях Японии, а также курсов по изучению японского языка с уровня N4 до N2. Стороны достигли договоренности о дальнейшем эффективном сотрудничестве.