Yoshlar akademiyasi Ziyo forumdа
Yoshlar akademiyasi liderlari ZIYO FEST doirasida yoshlarning ijodiy va biznes g‘oyalarini rivojlantirishga qaratilgan maxsus sessiyada ishtirok etdi.
ZIYO FEST doirasida Yoshlar akademiyasi Toshkent shahar lideri Eldor Mustafoyev tomonidan g‘oyalarni biznesga aylantirish bo‘yicha ochiq sessiya o‘tkazildi.
Mazkur forum yoshlarning biznesga bo‘lgan qiziqishini, davlat mukofotlariga bo‘lgan ishtiyoqini oshirishda, yoshlar o‘rtasida STEAM fanlarini ommalashtirishda muhim platforma boʻlib xizmat qiladi.
Ishtirokchilar g‘oyani shakllantirish, uni monetizatsiya qilish va kichik startapni yo‘lga qo‘yish jarayonlari haqida amaliy ma’lumotlarga ega bo‘ladilar. Ushbu forumda universitetimiz liderlari hamda talabalar faol ishtirok etishdi.

Академия молодёжи на форуме «Ziyo»
Лидеры Академии молодёжи приняли участие в специальной сессии в рамках ZIYO FEST, направленной на развитие творческих и бизнес-идей молодёжи.
В ходе ZIYO FEST лидер Академии молодёжи Ташкента Элдор Мустафаев провёл открытую сессию, посвящённую трансформации идей в бизнес-проекты.
Форум служит важной платформой для повышения интереса молодёжи к предпринимательству, мотивации к государственным наградам и популяризации STEAM-наук среди молодых людей.
Участники получили практическую информацию о разработке идеи, её монетизации и этапах запуска небольшого стартапа. В форуме активно участвовали лидеры и студенты нашего университета.