“Youth Globe” agentligi bilan hamkorlik to‘g‘risidagi shartnoma imzolandi
6-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Youth Globe” agentligi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda “Youth Globe” agentligi direktori Sherzod Eshmurodov hamda direktor o‘rinbosari Aziz Ismoilov ishtirok etdi. Universitet tomonidan rektor I. Tuxtasinov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yo‘ldashev va bo‘lim yetakchi mutaxassisi K. Alimova qatnashdi.
Uchrashuv davomida talabalarni xorijda ishga joylashtirish imkoniyatlari, “Work and Travel” dasturi doirasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, yoshlarni xalqaro mehnat bozoriga tayyorlash va ularning malakasini oshirish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, tomonlar o‘rtasida hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan shartnoma imzolandi. Mazkur hamkorlik talabalarning xalqaro dasturlarda ishtirok etishi va xorijiy tajriba orttirishi uchun yangi imkoniyatlar yaratishi ta’kidlandi.

Подписан договор о сотрудничестве с агентством “Youth Globe”
6 мая в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча с представителями агентства “Youth Globe”.
Во встрече приняли участие директор агентства “Youth Globe” Шерзод Эшмуродов и заместитель директора Азиз Исмоилов. Со стороны университета участвовали ректор И. Тухтасинов, начальник отдела международного сотрудничества Х. Йулдашев и ведущий специалист отдела К. Алимова.
В ходе встречи были обсуждены возможности трудоустройства студентов за рубежом, развитие сотрудничества в рамках программы “Work and Travel”, подготовка молодёжи к международному рынку труда, а также вопросы повышения их квалификации.
Кроме того, между сторонами был подписан договор, направленный на развитие сотрудничества. Было отмечено, что данное партнёрство создаст новые возможности для участия студентов в международных программах и получения зарубежного опыта.