YUNESKO Bosh konferensiyasining 43-sessiyasini Samarqand shahrida o‘tkazishga tayyorgarlik ko‘rish hamda uni yuqori saviyada tashkil etish jarayonida faol ishtirok etgan talabalarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
29-yanvar kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida YUNESKO Bosh konferensiyasining 43-sessiyasini Samarqand shahrida o‘tkazishga tayyorgarlik ko‘rish hamda uni yuqori saviyada tashkil etish jarayonida faol ishtirok etgan talabalarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
Mazkur jarayonda Toshkent xalqaro aeroportida tashrif buyurgan xorijiy mehmonlarni kutib olish va kuzatib qo‘yish vazifalarini bajarishda qatnashgan 33 nafar talaba munosib e’tirof etildi. Ularning mas’uliyati va faolligi tadbirni samarali tashkil etishga xizmat qildi.
Talabalar Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A. Nasirov tomonidan YUNESKO tashkiloti direktorining o‘rinbosari M. Xing Qu imzolagan sertifikatlar bilan taqdirlandi hamda ularga kelgusidagi o‘qish va jamoatchilik faoliyatida muvaffaqiyatlar tilandi.

Состоялась церемония награждения студентов, которые активно участвовали в подготовке и организации на высоком уровне 43-й сессии Генеральной конференции ЮНЕСКО, проведённой в городе Самарканде
29 января в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась церемония награждения студентов, которые активно участвовали в подготовке и организации 43-й сессии Генеральной конференции ЮНЕСКО в городе Самарканде на высоком уровне
В рамках данного процесса были достойно отмечены 33 студента, принимавшие участие в выполнении задач по встрече и сопровождению иностранных гостей в Ташкентском международном аэропорту. Их ответственность и активность способствовали эффективной организации мероприятия.
Студенты были награждены сертификатами, подписанными заместителем директора ЮНЕСКО М. Син Цюй, которые вручил проректор по международному сотрудничеству А. Насиров. Также студентам были выражены пожелания успехов в дальнейшей учёбе и общественной деятельности.