YUNESKO Bosh konferensiyasining 43-sessiyasini Samarqand shahrida o‘tkazishga tayyorgarlik ko‘rish hamda uni yuqori saviyada tashkil etish jarayonida faol ishtirok etgan talabalarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
29-yanvar kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida YUNESKO Bosh konferensiyasining 43-sessiyasini Samarqand shahrida o‘tkazishga tayyorgarlik ko‘rish hamda uni yuqori saviyada tashkil etish jarayonida faol ishtirok etgan talabalarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
Mazkur jarayonda Toshkent xalqaro aeroportida tashrif buyurgan xorijiy mehmonlarni kutib olish va kuzatib qo‘yish vazifalarini bajarishda qatnashgan 33 nafar talaba munosib e’tirof etildi. Ularning mas’uliyati va faolligi tadbirni samarali tashkil etishga xizmat qildi.
Talabalar Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A. Nasirov tomonidan YUNESKO tashkiloti direktorining o‘rinbosari M. Xing Qu imzolagan sertifikatlar bilan taqdirlandi hamda ularga kelgusidagi o‘qish va jamoatchilik faoliyatida muvaffaqiyatlar tilandi.

A ceremony was held to honor students who actively participated in the preparation and high-level organization of the 43rd session of the UNESCO General Conference held in Samarkand
On January 29, a ceremony was held at Uzbekistan State World Languages University to honor students who actively participated in the preparation and high-level organization of the 43rd session of the UNESCO General Conference held in Samarkand
As part of this process, 33 students who took part in welcoming and escorting foreign guests at Tashkent International Airport were duly recognized. Their responsibility and active involvement contributed significantly to the successful organization of the event.
The students were awarded certificates signed by the Deputy Director of UNESCO, Mr. Xing Qu, and presented by the Vice-Rector for International Cooperation, A. Nasirov. They were also wished continued success in their academic pursuits and community activities.