30-yanvar kuni OʻzDJTU rahbariyati va Yaponiyaning Vakayama universiteti delegatsiyasi bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
30-yanvar kuni OʻzDJTU rahbariyati va Yaponiyaning Vakayama universiteti delegatsiyasi bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
Dastur davomida Vakayama universiteti rektori prof. Mitsugi Motoyama, Xalqaro aloqalar boʻyicha ijrochi direktor prof. Takanori Nomura, Xalqaro aloqalar boʻyicha menejer Janob Takumi Teramoto, Maxsus tayinlangan Xalqaro ishlar boʻyicha koordinator Kazuye Nakamoto hamda OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov, Xalqaro aloqalar boʻlimi boshligʻi Xusan Yoʻldoshev va boshqa mas’ullar ishtirok etdi.
Uchrashuv avvalida tomonlar oʻz oliy oʻquv yurtlari faoliyati haqida batafsil ma’lumot almashdi.
Soʻng ta’lim, talabalar almashinuv dasturlari va boshqa qator hamkorlik aloqalari muhokama qilindi. Yakunda kelishib olingan masalalar boʻyicha anglashuv memorandumi imzolandi.

On January 30, a meeting took place between the leadership of UzSWLU and a delegation from Wakayama University, Japan.
On January 30, a meeting took place between the leadership of UzSWLU and a delegation from Wakayama University, Japan
During the program, Wakayama University Rector Prof. Mitsugi Motoyama, Executive Director for International Relations Prof. Takanori Nomura, Manager for International Relations Mr. Takumi Teramoto, Specially Appointed Coordinator for International Affairs Kazuye Nakamoto, as well as UzSWLU Rector Ilkhomjon Tukhtasinov, Head of the International Relations Department Khusan Yo'ldoshev, and other officials participated.
At the beginning of the meeting, the parties exchanged detailed information about the activities of their respective universities.
Following that, topics such as education, student exchange programs, and other areas of cooperation were discussed. At the conclusion, a Memorandum of Understanding was signed on the issues agreed upon.