8-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida dissertatsiya ishining kengaytirilgan kafedra ilmiy muhokamasi oflayn hamda ZOOM onlayn platformasi orqali bo‘lib o‘tdi.
Muhokamada Yuldashev Xusanboy Ibragimovichning 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi bo‘yicha tayyorlagan “Ta’lim sohasidagi rasmiy yozishmalar tarjimasining lingvistik xususiyatlari (ingliz va o‘zbek tillari misolida)” mavzusidagi pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyasi muhokama qilindi.
Tadqiqotchi o‘z ilmiy ishining maqsadi, vazifalari, ilmiy yangiligi hamda amaliy ahamiyati haqida batafsil ma’lumot berdi. Muhokama davomida dissertatsiya ishining nazariy va amaliy jihatlari yuzasidan fikr-mulohazalar bildirilib, taklif va tavsiyalar berildi.
Muhokama jarayonida taqrizchilar tomonidan dissertatsiya ishi yuzasidan xulosa va tavsiyalar taqdim etildi.

On June 8, an extended departmental scientific discussion of a dissertation was held at the Uzbekistan State World Languages University, conducted both in offline format and via the ZOOM online platform.
The discussion considered the dissertation of Yuldashev Khusanboy Ibragimovich, submitted for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Pedagogical Sciences under specialty 10.00.06 – Comparative Literary Studies, Contrastive Linguistics, and Translation Studies, entitled: “Linguistic Features of Translating Official Correspondence in the Field of Education (Based on English and Uzbek Languages).”
The researcher presented in detail the aims, objectives, scientific novelty, and practical significance of the study. During the discussion, opinions, suggestions, and recommendations were expressed regarding the theoretical and practical aspects of the dissertation.
Reviewers also presented their conclusions and recommendations concerning the dissertation work.
At the conclusion of the discussion, it was noted that the dissertation meets the established requirements, and a decision was made to recommend it for further stages of consideration.