O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining Ingliz tili 1-fakultetida yangi o‘quv yilini boshlayotgan 1-kurs talabalarini kutib olish marosimi tashkil etildi.
Tadbirda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etib, talabalik maqomiga ega bo‘lgan yoshlarni muborakbod etdi. U o‘z so‘zida xorijiy tilni mukammal egallash bilan bir qatorda, mustaqil fikrlash, zamonaviy bilim va ko‘nikmalarni rivojlantirish hamda universitetdagi imkoniyatlardan samarali foydalanish muhimligini qayd etdi.
Yangi talabalar fakultetning professor-o‘qituvchilari va ta’lim yo‘nalishlari bilan tanishtirildi. Shuningdek, ularga o‘quv jarayoni, universitetdagi imkoniyatlar, talabalarning huquq va majburiyatlari hamda ichki tartib-qoidalar haqida zarur tushunchalar berildi.
Marosim davomida eng yuqori ball bilan talabalikka qabul qilingan 1-kurs talabalariga tashakkurnomalar topshirildi.
“Kelajak soati” — ilk dars
1-kurs talabalari uchun yangi o‘quv yilining dastlabki kunida “Yagona Vatan, yagona xalq bo‘lib, yangi hayot va kelajak yaratamiz!” mavzusida “Kelajak soati” darsi ham tashkil etildi.
Dars davomida talabalar bilan mamlakatimiz taraqqiyoti, mustaqillikning mazmun-mohiyati, yoshlarning jamiyatdagi o‘rni va kelajakdagi maqsadlari haqida suhbatlashildi.
Dars yakunida talabalar o‘z fikrlarini bildirib, yangi o‘quv yilidan kutayotgan maqsad va rejalari bilan o‘rtoqlashdilar.

Первые шаги к студенческой жизни на факультете английского языка №1
На факультете английского языка №1 Узбекского государственного университета мировых языков состоялась торжественная встреча студентов первого курса, начинающих новый учебный год.
В мероприятии принял участие ректор университета Илхомжон Тухтасинов, который поздравил молодых людей со вступлением в ряды студентов. В своём выступлении он отметил важность не только совершенного владения иностранным языком, но и развития самостоятельного мышления, современных знаний и навыков, а также эффективного использования возможностей, предоставляемых университетом.
Новые студенты были ознакомлены с профессорско-преподавательским составом факультета и образовательными направлениями. Также им была предоставлена необходимая информация об учебном процессе, возможностях университета, правах и обязанностях студентов, а также правилах внутреннего распорядка.
В ходе мероприятия студентам первого курса, поступившим в университет с самыми высокими баллами, были вручены благодарственные письма.
«Час будущего» — первый урок
В первые дни нового учебного года для студентов первого курса также было организовано занятие «Час будущего» на тему «Создаём новую жизнь и будущее, будучи единой Родиной и единым народом!»
В ходе занятия состоялась беседа о развитии нашей страны, сущности и значении независимости, роли молодёжи в обществе и их целях на будущее.
В завершение занятия студенты поделились своими мнениями, а также рассказали о целях и планах, которые они ставят перед собой в новом учебном году.