Kengash davomida taqdirlash va tabriklar bo‘lib o‘tdi
2026-yil 30-aprel kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Kengashi yig‘ilishi davomida bir qator ustozlar, xodimlar hamda talabalar munosib e’tirof etildi.
Axborot-resurs markazi 2-toifali kutubxonachisi Xolmurodova Saida Kayumovna muborak 80 yosh bilan samimiy tabriklandi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligining 2026-yil 8-apreldagi buyrug‘iga asosan Isakulova Nilufar Janikulovna “Madaniyat va san’at fidokori” ko‘krak nishoni bilan taqdirlangani bilan e’tirof etildi.
Universitetning xalqaro reytinglardagi yuqori natijalari ham alohida qayd etildi. Mazkur yutuqlar munosabati bilan universitet rektori, professor Ilhomjon To‘xtasinov maxsus sertifikatlar bilan taqdirlandi.
O‘zbekiston chempionati sovrindori — Ingliz tili 1-fakulteti talabasi Sirojiddinova Maftuna Nodirbek qizi stol tennisi sport turi bo‘yicha ayollar o‘rtasida O‘zbekiston chempionatida faxrli 3-o‘rinni qo‘lga kiritgani uchun taqdirlandi.
21–23-aprel kunlari Termiz davlat universitetida o‘tkazilgan talaba-qizlar o‘rtasidagi futbol bo‘yicha “Vazir kubogi” musobaqasida universitet terma jamoasi “Eng intizomli jamoa (Fair Play)” nominatsiyasi g‘olibi bo‘lgani uchun taqdirlandi.
7–9-aprel kunlari o‘tkazilgan talaba-qizlar o‘rtasidagi chim ustida xokkey bo‘yicha “Vazir kubogi” musobaqasida universitet terma jamoasi faxrli 1-o‘rinni qo‘lga kiritgani bilan alohida e’tirof etildi.
Shuningdek, mazkur musobaqani yuqori saviyada tashkil etishdagi tashabbuskorligi uchun
Xamdamov Doniyor Shuxratovich,
Ochilov Elbek Olimovich,
Xolmurodov Raxmatilla Ne’matillayevich
tashakkurnoma bilan taqdirlandi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti stipendiyasi doirasida
yakuniy bosqichgacha muvaffaqiyatli ishtirok etgan universitet 2-bosqich tayanch doktorantlari:
— Tohirova Dilrabo Muzaffar qizi
— Abdullazoda Madina Rasuljon qizi
tashakkurnoma va esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandi.
Ushbu yutuqlar universitetda sport, ilm-fan va iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash borasida olib borilayotgan ishlarning yorqin natijasi sifatida e’tirof etildi.

Awards and Congratulations Held During the Council Meeting
On April 30, 2026, during the Council meeting of the Uzbekistan State World Languages University, a number of teachers, staff members, and students were duly recognized.
Library specialist of the 2nd category at the Information Resource Center, Xolmurodova Saida Kayumovna, was warmly congratulated on her 80th birthday.
In addition, in accordance with the order of the Ministry of Culture of the Republic of Uzbekistan dated April 8, 2026, Isakulova Nilufar Janikulovna was awarded the badge “Devotee of Culture and Arts.”
The university’s high achievements in international rankings were also specially noted. In recognition of these accomplishments, the Rector of the university, Professor Ilkhomjon Tukhtasinov, was awarded special certificates.
Student Sirojiddinova Maftuna Nodirbek kizi from the Faculty of English Language 1, a bronze medalist of the Uzbekistan Women’s Table Tennis Championship, was honored for achieving 3rd place.
The university team was also awarded in the “Most Disciplined Team (Fair Play)” category at the Minister’s Cup football competition among female students held on April 21–23 at Termez State University.
The women’s university team was specially recognized for winning 1st place in the field hockey competition among female students held on April 7–9 under the “Minister’s Cup.”
In addition, the following individuals were awarded certificates of appreciation for their initiative in organizing the competitions:
— Khamdamov Doniyor Shukhratovich
— Ochilov Elbek Olimovich
— Kholmurodov Rakhmatilla Ne’matillaevich
Second-year basic doctoral students who successfully participated in the final stage of the President of the Republic of Uzbekistan Scholarship program:
— Tohirova Dilrabo Muzaffar kizi
— Abdullazoda Madina Rasuljon kizi
were awarded certificates of appreciation and commemorative gifts.
These achievements were recognized as a clear result of the university’s efforts in developing sports, science, and supporting talented youth.