Kengash davomida taqdirlash va tabriklar bo‘lib o‘tdi
2026-yil 30-aprel kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Kengashi yig‘ilishi davomida bir qator ustozlar, xodimlar hamda talabalar munosib e’tirof etildi.
Axborot-resurs markazi 2-toifali kutubxonachisi Xolmurodova Saida Kayumovna muborak 80 yosh bilan samimiy tabriklandi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligining 2026-yil 8-apreldagi buyrug‘iga asosan Isakulova Nilufar Janikulovna “Madaniyat va san’at fidokori” ko‘krak nishoni bilan taqdirlangani bilan e’tirof etildi.
Universitetning xalqaro reytinglardagi yuqori natijalari ham alohida qayd etildi. Mazkur yutuqlar munosabati bilan universitet rektori, professor Ilhomjon To‘xtasinov maxsus sertifikatlar bilan taqdirlandi.
O‘zbekiston chempionati sovrindori — Ingliz tili 1-fakulteti talabasi Sirojiddinova Maftuna Nodirbek qizi stol tennisi sport turi bo‘yicha ayollar o‘rtasida O‘zbekiston chempionatida faxrli 3-o‘rinni qo‘lga kiritgani uchun taqdirlandi.
21–23-aprel kunlari Termiz davlat universitetida o‘tkazilgan talaba-qizlar o‘rtasidagi futbol bo‘yicha “Vazir kubogi” musobaqasida universitet terma jamoasi “Eng intizomli jamoa (Fair Play)” nominatsiyasi g‘olibi bo‘lgani uchun taqdirlandi.
7–9-aprel kunlari o‘tkazilgan talaba-qizlar o‘rtasidagi chim ustida xokkey bo‘yicha “Vazir kubogi” musobaqasida universitet terma jamoasi faxrli 1-o‘rinni qo‘lga kiritgani bilan alohida e’tirof etildi.
Shuningdek, mazkur musobaqani yuqori saviyada tashkil etishdagi tashabbuskorligi uchun
Xamdamov Doniyor Shuxratovich,
Ochilov Elbek Olimovich,
Xolmurodov Raxmatilla Ne’matillayevich
tashakkurnoma bilan taqdirlandi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti stipendiyasi doirasida
yakuniy bosqichgacha muvaffaqiyatli ishtirok etgan universitet 2-bosqich tayanch doktorantlari:
— Tohirova Dilrabo Muzaffar qizi
— Abdullazoda Madina Rasuljon qizi
tashakkurnoma va esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandi.
Ushbu yutuqlar universitetda sport, ilm-fan va iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash borasida olib borilayotgan ishlarning yorqin natijasi sifatida e’tirof etildi.

В ходе заседания Совета прошли награждения и поздравления
30 апреля 2026 года в ходе заседания Совета Узбекского государственного университета мировых языков были отмечены ряд преподавателей, сотрудников и студентов.
Библиотекарь 2-й категории Информационно-ресурсного центра Холмуродова Саида Каумовна была сердечно поздравлена с 80-летним юбилеем.
Также в соответствии с приказом Министерства культуры Республики Узбекистан от 8 апреля 2026 года Исаакулова Нилуфар Джаникуловна была награждена нагрудным знаком «Фидокор культуры и искусства».
Особо были отмечены высокие результаты университета в международных рейтингах. В связи с этими достижениями ректор университета, профессор Илхомжон Тухтасинов, был награждён специальными сертификатами.
Студентка 1-го факультета английского языка Сировжиддинова Мафтуна Нодирбек кизи, призёр чемпионата Узбекистана по настольному теннису среди женщин, была награждена за занятое 3-е место.
Команда университета также была награждена за победу в номинации «Самая дисциплинированная команда (Fair Play)» на соревнованиях «Кубок министра» по футболу среди студенток, прошедших 21–23 апреля в Термезском государственном университете.
Особо отмечена победа женской сборной университета, занявшей 1-е место в соревнованиях по хоккею на траве среди студенток, прошедших 7–9 апреля в рамках «Кубка министра».
Также за инициативность в организации данных соревнований благодарственными письмами были награждены:
— Хамдамов Дониёр Шухратович
— Очилов Элбек Олимович
— Холмуродов Рахматилла Неъматиллаевич
Базовые докторанты 2-го курса, успешно прошедшие заключительный этап в рамках Президентской стипендии Республики Узбекистан:
— Тохирова Дилрабо Музаффар кизи
— Абдулазода Мадина Расулжон кизи
были награждены благодарственными письмами и памятными подарками.
Эти достижения были признаны ярким результатом работы университета в области развития спорта, науки и поддержки талантливой молодежи.