Navbatdagi o‘quv mashg‘uloti o‘tkazildi
Joriy yilda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti tomonidan Toshkent shahrining bir qator umumta’lim maktablarida “Xorijiy tillarni rivojlantirish va o‘qitish markazlari” faoliyati yo‘lga qo‘yilgan edi.
Mazkur maktablardan biri Sirg‘ali tumanidagi 104-umumta’lim maktabida Ingliz tili 1-fakulteti, “Ingliz tilini o‘qitish metodikasi N1” kafedrasi o‘qituvchisi Juraboyeva Gulmira tomonidan navbatdagi o‘quv mashg‘uloti o‘tkazildi.
Mashg‘ulot davomida o‘quvchilarga ingliz tilidan belgilangan mavzu asosida dars o‘tildi.
Shuningdek, o‘quvchilarning og‘zaki nutqini rivojlantirish maqsadida turli savol-javoblar tashkil etildi.
Dars ko‘tarinki ruhda o‘tdi va o‘quvchilar mashg‘ulotlarga yuqori darajada qiziqish bildirishdi. Bu esa markaz faoliyatini yanada kengaytirish va rivojlantirish uchun turtki bo‘ldi.

В текущем году Ташкентским государственным университетом мировых языков была налажена деятельность «Центров развития и преподавания иностранных языков» в ряде общеобразовательных школ города Ташкента.
В одной из таких школ — в общеобразовательной школе №104 Сергели́йского района преподавателем кафедры «Методика преподавания английского языка №1» факультета английского языка №1 Гуламой Журабоевой было проведено очередное учебное занятие.
В ходе занятия школьникам был проведён урок по английскому языку на основе определённой темы. Кроме того, для развития устной речи учащихся были организованы различные вопросы и ответы.
Урок прошёл в приподнятом настроении, а школьники проявили высокий интерес к занятиям. Это послужило важным стимулом для дальнейшего расширения и развития деятельности центра.