Xalqaro jurnalistika fakulteti, Lingvistika va ingliz adabiyoti kafedrasi o‘qituvchisi Mirjalilova Madina Jamshid qizi hamda 2-kurs xorijiy til yo‘nalishi magistratura talabasi Yusupova Maxbuba Bardi qizi tomonidan Toshkent shahri, Uchtepa tumani 203-umumta’lim maktabi 11-sinf o‘quvchilari uchun B2 darajada “How to Improve Listening Skills” mavzusida 80 daqiqalik ochiq dars o‘tkazildi.
Dars davomida tinglash strategiyalari tushuntirildi, listening mock testi bajarildi va natijalar birgalikda tahlil qilindi. Interfaol mashg‘ulotlar orqali o‘quvchilarning tinglab tushunish va asosiy g‘oyani aniqlash ko‘nikmalari samarali rivojlantirildi.
Tadbir o‘quvchilarda ingliz tili bo‘yicha amaliy ko‘nikmalarni mustahkamlashga xizmat qildi va faol ishtirok ruhini rag‘batlantirdi.

Открытый урок: «How to Improve Listening Skills»
Преподаватель кафедры лингвистики и английской литературы факультета международной журналистики Узбекского государственного университета мировых языков Миржалилова Мадина Жамшид кизи совместно с магистрантом 2 курса направления «Иностранный язык» Юсуповой Махбубой Барди кизи провели 80-минутный открытый урок на тему «How to Improve Listening Skills» для учащихся 11 класса общеобразовательной школы №203 Учтепинского района города Ташкента. Урок был организован на уровне B2.
В ходе занятия были разъяснены стратегии аудирования, выполнен пробный (mock) тест по listening, а его результаты проанализированы совместно с учащимися. Благодаря интерактивным заданиям были эффективно развиты навыки восприятия речи на слух и умения определять основную идею текста.
Мероприятие способствовало укреплению практических навыков учащихся по английскому языку и стимулировало их активное участие.