Ozarbayjon tillar universitetida O‘zDJTU professor-o‘qituvchilari bilan hamkorlik uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
27-noyabr kuni Ozarbayjon tillar universiteti Xalqaro munosabatlar va hududiy fanlar fakulteti Dunyo tillari kafedrasi professor-o‘qituvchilari tashabbusi bilan, filologiya fanlari doktori, professor Nargiz Seyidova rahbarligida Ozarbayjon tillar universiteti hamda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili 1-fakulteti Umumiy tilshunoslik va Amaliy fanlar kafedralari professor-o‘qituvchilari o‘rtasida hamkorlik uchrashuvi tashkil etildi.
Mazkur uchrashuvda Umumiy tilshunoslik kafedrasining 6 nafar professor-o‘qituvchilari — Yuldashev Farxod, Nosirova Mubina, Yuldasheva Farog‘at, Xoliqova Dilnoza, Sharipova Malohat, Xo‘jayev Dilshod, shuningdek, Amaliy fanlar kafedrasidan o‘qituvchi Muhitdinov Dilshod ishtirok etdilar.
- akademik hamkorlikni kengaytirish;
- o‘qituvchi va talaba almashinuvi dasturlarini yo‘lga qo‘yish;
- qo‘shma ilmiy-tadqiqot loyihalarini amalga oshirish;
- xalqaro konferensiya va ilmiy-amaliy tadbirlarni birgalikda tashkil etish.
Tomonlar kelgusida o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada rivojlantirish bo‘yicha kelishuvga erishdilar.

A Cooperation Meeting Held Between the Faculty Members of AU Languages University and UzSWLU
On 27 November, at the initiative of the faculty members of the Department of World Languages of the Faculty of International Relations and Regional Studies of the Azerbaijan University of Languages, and under the leadership of Doctor of Philology, Professor Nargiz Seyidova, a cooperation meeting was held between the faculty members of the Azerbaijan University of Languages and the Departments of General Linguistics and Applied Sciences of the English Philology Faculty No. 1 of the Uzbekistan State University of World Languages.
The meeting was attended by six faculty members of the Department of General Linguistics — Farhod Yuldashev, Mubina Nosirova, Farogat Yuldasheva, Dilnoza Kholiqova, Malohat Sharipova, Dilshod Khojayev — as well as Dilshod Mukhitdinov, a lecturer from the Department of Applied Sciences.