O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Xalqaro teatr kuni” munosabati bilan madaniy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi
“Teatr bor ekan, barhayot millat”
24-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Xalqaro teatr kuni” munosabati bilan madaniy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi.
Ushbu tadbir doirasida O‘zbekiston davlat drama teatrining mashhur aktyorlari – Dono Boboxonova, Ravshan Dadajonov, Musallam Dadajonova va Bekzod Zokirov universitet mehmoni bo‘lishdi. Ular talabalar bilan ijodiy uchrashuv o‘tkazib, teatr san’ati, aktyorlik mahorati va hayotiy tajribalari haqida qiziqarli suhbat olib borishdi.
Tadbir davomida talabalar taniqli aktyorlarga o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilish imkoniyatiga ega bo‘lishdi. Bundan tashqari, iqtidorli talabalar tomonidan sahna chiqishlari, milliy raqs va qo‘shiqlar ijro etildi.
Ushbu tadbir O‘zbek tili va adabiyoti kafedrasi dotsenti, filologiya fanlari nomzodi Avlakulov Yashnarbek Ibragimovich tashabbusi bilan tashkil etildi. Tadbirda Ingliz filologiyasi fakulteti hamda Sharq filologiyasi fakulteti talabalari faol ishtirok etishdi.
Tadbir yakunida mehmon aktyorlar hamda Abdulla Qodiriy nomidagi ijod maktabi o‘quvchilari tashakkurnomalar bilan taqdirlandi.

A cultural and educational event was held at Uzbekistan State World Languages University in honor of "International Theatre Day"
"As Long as There Is Theatre, the Nation Lives On"
On March 24, a cultural and educational event was held at Uzbekistan State World Languages University in honor of "International Theatre Day"
As part of this event, the university hosted famous actors from the Uzbekistan State Drama Theatre – Dono Bobokhonova, Ravshan Dadajanov, Musallam Dadajanova, and Bekzod Zakirov. They held a creative meeting with students, engaging in fascinating discussions about theatrical art, acting skills, and their life experiences.
During the event, students had the opportunity to ask well-known actors their questions. Additionally, talented students performed stage scenes, national dances, and songs.
The event was organized on the initiative of Associate Professor of the Department of Uzbek Language and Literature, Candidate of Philological Sciences Avlakulov Yashnarbek Ibragimovich. Students from the Faculty of English Philology and the Faculty of Oriental Philology actively participated in the event.
At the end of the event, guest actors and students from the Abdulla Qodiri Creative School were awarded letters of appreciation.