O’zDJTU professor-o'qituvchilari Chikago vatandoshlar jamiyatiga tashrif buyurdi.
29-yanvar kuni Rano Ushirevnа boshchiligida AQShda xizmat safari bilan bo'lib turgan O’zDJTU professor-o'qituvchilari Chikago vatandoshlar jamiyatiga tashrif buyurib, dastlab, o'quv markazda bo’lishdi va kichik yoshdagi bolalarga o'tilayotgan o'zbek tili darslarini kuzatishdi.
O’quv markazdagi O'zbek tili o'qituvchisi Maftuna Mahmudovaga professor Xadicha Muxitdinova o'z darsliklari va bolalar uchun "O'zbekcha-inglizcha rasmli lug'at" kitoblarini sovg'a qildi.
Kunning ikkinchi yarmida Rano Urishevna rahbarligidagi delegatsiya az'olari bilan O'zbek-Amerika vatandoshlar jamiyatining Chikago shahridagi rahbari Olimjon Sharipov va o'quv markaz o'qituvchilari o’rtasida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda O’zbek-Amerika vatandoshlar jamiyati tomonidan yosh avlodning o'zbek tili va madaniyatini unutmasliklari uchun olib borayotgan ishlari, jumladan, 6 yoshdan 14-15 yoshgacha bo’lgan bolalar uchun tashkil qilingan darslar, tadbirlar, ularni kelajakda yaxshi mutaxassis bo'lib yetishib, O'zbekistonda faoliyat yuritishlariga qaratilgan sa’y-harakatlar bilan tanishtirdi.
Dastur davomida, shuningdek, "Xorijiy tillarda so'zlashuvchilar uchun o'zbek tilini intensiv o'rgatuvchi multimedia mahsulotlari" amaliy loyihasi rahbari Madjidova Rano Urishevna va delegatsiyaning boshqa mutaxassislari bilan o’quv markazlarini o'zbek tili darsliklari va uslubiy qo'llanmalar bilan ta'minlash masalalari, xususan, elektron majmua yaratish borasida manfaatli kelishuvga erishildi.

Professors and teachers of UzSWLU visited the Chicago community of patriots.
On January 29th, UzSWLU professors and teachers, under the leadership of Ra’no Ushirevna and on a service trip in the USA, visited the Chicago compatriots community, initially attending the educational center and observing Uzbek language lessons for young children.
Professor Xadicha Muxitdinova gifted her textbooks and "Uzbek-English Picture Dictionary" books for children to Maftuna Mahmudov, the Uzbek language teacher at the education center.
In the afternoon, a meeting was arranged between the delegation led by Ra’no Urishevna and the leader of the Uzbek-American Compatriots Association in Chicago, Olimjon Sharipov, along with the teachers of the educational center.
The meeting highlighted the efforts of the Uzbek-American Compatriots Association to prevent the young generation from forgetting the Uzbek language and culture, including classes and events organized for children aged 6 to 14-15 years, and initiatives aimed at ensuring they grow up to be competent professionals who can work in Uzbekistan.
Additionally, during the program, productive agreements were reached with Ra’no Urishevna Madjidova, the project manager, and other specialists of the delegation on providing educational centers with Uzbek language textbooks and methodological guides, particularly in creating electronic compilations.