OʻzDJTU talabasi xalqaro dasturda qatnashdi
Xalqaro jurnalistika fakulteti, Siyosatshunoslik ta’lim yo‘nalishi 4-bosqich talabasi Zilolaxon Komilova 2025-yil 19–22-noyabr kunlari Rossiya Federatsiyasining Saratov shahridagi Psixologik-iqtisodiy tadqiqotlar instituti (ИПЭИ)da bo‘lib o‘tgan Xalqaro qishki maktabning “Noma’lum va ma’lum Lotin Amerika” dasturida muvaffaqiyatli ishtirok etib qaytdi.
Talabamiz mazkur dasturda qatnashish huquqini xalqaro grant asosida qo‘lga kiritgan edi.
Dastur davomida qishki maktab davomida Lotin Amerikasining siyosiy tizimlari, iqtisodiy rivojlanish modeli, mintaqaning global jarayonlardagi o‘rni va zamonaviy geosiyosiy chaqiriqlar kabi mavzular bo‘yicha mashg‘ulotlar olib borildi. Ishtirokchilar yetakchi tadqiqotchilar, ekspertlar hamda turli davlatlardan kelgan talabalar bilan fikralmashish, amaliy seminarlar va muhokamalarda qatnashish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Zilolaxon Komilovaning ushbu xalqaro akademik loyihada ishtiroki uning ilmiy qiziqishlarini kengaytirishga, xorijiy tajriba orttirishga hamda universitetimizning xalqaro hamkorlik aloqalarini mustahkamlashga xizmat qildi.

Студентка УзГУМЯ приняла участие в международной программе
Студентка 4-го курса направления «Политология» факультета международной журналистики УзГУМЯ Зилолахон Комилова успешно приняла участие в программе Международной зимней школы «Неизвестная и известная Латинская Америка», которая проходила 19–22 ноября 2025 года в Институте психолого-экономических исследований (ИПЭИ) города Саратова, Российская Федерация.
Наша студентка получила право участия в данной программе на основе международного гранта.
В ходе зимней школы были проведены занятия по таким темам, как политические системы Латинской Америки, модели экономического развития, роль региона в глобальных процессах и современные геополитические вызовы. Участники получили возможность обмениваться мнениями с ведущими исследователями и экспертами, а также принимать участие в практических семинарах и дискуссиях вместе со студентами из различных стран.
Участие Зилолахон Комиловой в данном международном академическом проекте способствовало расширению её научных интересов, приобретению зарубежного опыта и укреплению международных связей нашего университета.