O‘zDJTUda Indoneziya va Malayziya universitetlari bilan xalqaro hamkorlik memorandumi imzolandi
18-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Indoneziyaning Tarakanita universiteti hamda Malayziyaning SEGi universiteti bilan onlayn memorandum imzolash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Tarakanita universiteti rektori Dr. Antonius Singgih Setiawan, Hamkorlik, jamoatchilik bilan aloqalar va marketing bo‘limi direktori Dr. Paula Tjatoerwidya Anggarina, SEGi universiteti Vice-Chancellor’i Dr. Mariani Binti Md Nor, Vice-Chancellor o‘rinbosari Dr. Srikumar Chakravarthi hamda xalqaro hamkorlik va kommunikatsiya yo‘nalishidagi mutaxassislar ishtirok etdi.
O‘zDJTU tomonidan universitet rektori Ilxomjon Madaminovich Tuxtasinov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yuldashev hamda moderator sifatida 3-ingliz tili fakulteti vakili P. Omonov qatnashdi.
Uchrashuv davomida tomonlar o‘zaro hamkorlikni rivojlantirish, ilmiy tadqiqotlar sohasida tajriba almashish, akademik mobillik dasturlarini yo‘lga qo‘yish hamda ta’lim va kommunikatsiya yo‘nalishlaridagi istiqbolli loyihalarni muhokama qildilar.
Mazkur memorandum O‘zDJTUning xalqaro hamkorlik geografiyasini yanada kengaytirish va xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan aloqalarni mustahkamlash yo‘lidagi muhim qadamlardan biri bo‘ldi.

В Узбекском государственном университете мировых языков подписан меморандум о международном сотрудничестве с университетами Индонезии и Малайзии
18 мая в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась онлайн-церемония подписания меморандума с Университетом Тараканита Индонезии и Университетом SEGi Малайзии.
В мероприятии приняли участие ректор Университета Тараканита доктор Антониус Синггих Сетиаван, директор департамента сотрудничества, общественных связей и маркетинга доктор Паула Тджатоервидья Анггарина, Vice-Chancellor Университета SEGi доктор Мариани бинти Мд Нор, заместитель Vice-Chancellor доктор Срикумар Чакраварти, а также специалисты в области международного сотрудничества и коммуникаций.
Со стороны Узбекского государственного университета мировых языков в мероприятии участвовали ректор университета Илхомжон Мадаминович Тухтасинов, начальник отдела международного сотрудничества Х. Юлдашев, а также в качестве модератора представитель 3-го факультета английского языка П. Омонов.
В ходе встречи стороны обсудили развитие взаимного сотрудничества, обмен опытом в сфере научных исследований, запуск программ академической мобильности, а также перспективные проекты в области образования и коммуникаций.
Данный меморандум стал одним из важных шагов на пути дальнейшего расширения географии международного сотрудничества Узбекского государственного университета мировых языков и укрепления связей с зарубежными высшими учебными заведениями.