O‘zDJTUda pedagogika fanlari bo‘yicha PhD dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tdi
26-dekabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi himoyasiga bag‘ishlangan Ilmiy kengash majlisi bo‘lib o‘tdi.
Majlisda Abramova Navbahor To‘lqinjon qizi 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (ingliz tili) ixtisosligi bo‘yicha “Ingliz tilini o‘qitishda talabalar yozuv kompetensiyasini takomillashtirishda lingvomadaniy yondashuv” mavzusida tayyorlangan pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi himoyasini amalga oshirdi.
Himoya jarayonida dissertatsiya ishining ilmiy asoslari, tadqiqot natijalari va amaliy ahamiyati atroflicha muhokama qilindi. Ilmiy rahbar tomonidan berilgan xulosa tinglandi hamda rasmiy opponentlar ishtirokida dissertatsiya yuzasidan savol-javob va ilmiy bahslar bo‘lib o‘tdi.
Majlis yakunida dissertatsiya ishi belgilangan tartibda muhokamadan o‘tkazilib, himoya jarayoni ochiq va ishchan muhitda tashkil etildi.

В УзГУМЯ состоялась защита PhD-диссертации по педагогическим наукам
26 декабря в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось заседание Учёного совета, посвящённое защите диссертации на соискание степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам.
На заседании Абрамова Навбахор Тулкинжон кизи защитила диссертацию на соискание степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам по специальности 13.00.02 – Теория и методика обучения и воспитания (английский язык) на тему «Лингвокультурологический подход к совершенствованию письменной компетенции студентов при обучении английскому языку».
В ходе защиты были всесторонне обсуждены научные основы диссертационного исследования, его результаты и практическая значимость. Было заслушано заключение научного руководителя, а также проведены вопросы и научные дискуссии с участием официальных оппонентов.
По итогам заседания диссертационная работа была рассмотрена в установленном порядке, а процесс защиты прошёл в открытой и деловой атмосфере.