Registrator ofisi tomonidan Rus filologiyasi fakulteti talabalari uchun tanishtiruv uchrashuvi o‘tkazildi
2025-yil 24-noyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Registrator ofisi tomonidan Rus filologiyasi fakulteti talabalari uchun tanishtiruv uchrashuvi tashkil etildi. Tadbir Xizmat ko‘rsatish bo‘limi boshlig‘i Ahmedov Abdulaziz Mashrabovichning kirish so‘zi bilan boshlandi.
Shundan so‘ng ma’lumotlar bazasi menejeri Umarov Abdurasul Abduraxmanovich tomonidan Registrator ofisining vazifalari, kundalik murojaatlar bilan ishlash tartibi, talabalarga ko‘rsatiladigan xizmatlar va hujjatlarni rasmiylashtirish jarayonlari haqida batafsil ma’lumot berildi.
Uchrashuv davomida talabalarga quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha aniq va amaliy tushuntirishlar taqdim etildi:
• Registrator ofisining asosiy funksiyalari;
• arizalarni qabul qilish mexanizmi;
• elektron xizmatlardan foydalanish tartibi;
• ma’lumotnomalar olish bo‘yicha yo‘riqnoma;
• yagona markaz orqali ko‘rsatilayotgan 64 dan ortiq xizmatlar haqida ma’lumot.
Shuningdek, talabalarga kontrakt to‘lov jarayoni, to‘lov usullari va contract.edu.uz platformasidan foydalanish bo‘yicha batafsil yo‘riqnomalar berildi.

Регистраторский офис провёл ознакомительную встречу для студентов факультета русской филологии
24 ноября 2025 года Регистраторский офис Узбекского государственного университета мировых языков организовал ознакомительную встречу для студентов факультета русской филологии. Мероприятие началось с вступительного слова начальника отдела обслуживания Ахмедова Абдулазиза Машрабовича.
Затем менеджер базы данных Умаров Абдурасул Абдурахманович подробно ознакомил студентов с задачами Регистраторского офиса, порядком работы с ежедневными обращениями, предоставляемыми услугами и процессом оформления документов.
В ходе встречи студентам были представлены чёткие и практические разъяснения по следующим направлениям:
• основные функции Регистраторского офиса;
• механизм приёма заявлений;
• порядок использования электронных услуг;
• инструкция по получению справок;
• информация о более чем 64 услугах, предоставляемых через единый центр.
Кроме того, студентам были даны подробные инструкции по процессу оплаты контракта, способам оплаты и использованию платформы contract.edu.uz.