Registrator ofisi tomonidan Rus filologiyasi fakulteti talabalari uchun tanishtiruv uchrashuvi o‘tkazildi
2025-yil 24-noyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Registrator ofisi tomonidan Rus filologiyasi fakulteti talabalari uchun tanishtiruv uchrashuvi tashkil etildi. Tadbir Xizmat ko‘rsatish bo‘limi boshlig‘i Ahmedov Abdulaziz Mashrabovichning kirish so‘zi bilan boshlandi.
Shundan so‘ng ma’lumotlar bazasi menejeri Umarov Abdurasul Abduraxmanovich tomonidan Registrator ofisining vazifalari, kundalik murojaatlar bilan ishlash tartibi, talabalarga ko‘rsatiladigan xizmatlar va hujjatlarni rasmiylashtirish jarayonlari haqida batafsil ma’lumot berildi.
Uchrashuv davomida talabalarga quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha aniq va amaliy tushuntirishlar taqdim etildi:
• Registrator ofisining asosiy funksiyalari;
• arizalarni qabul qilish mexanizmi;
• elektron xizmatlardan foydalanish tartibi;
• ma’lumotnomalar olish bo‘yicha yo‘riqnoma;
• yagona markaz orqali ko‘rsatilayotgan 64 dan ortiq xizmatlar haqida ma’lumot.
Shuningdek, talabalarga kontrakt to‘lov jarayoni, to‘lov usullari va contract.edu.uz platformasidan foydalanish bo‘yicha batafsil yo‘riqnomalar berildi.

An Introductory Meeting Was Held for Students of the Faculty of Russian Philology by the Registrar’s Office
On November 24, 2025, the Registrar’s Office of the Uzbekistan State University of World Languages organized an introductory meeting for students of the Faculty of Russian Philology. The event began with an opening speech by the Head of the Service Department, Akhmedov Abdulaziz Mashrabovich.
Following this, the database manager, Umarov Abdurasul Abdurakhmanovich, provided detailed information about the responsibilities of the Registrar’s Office, the procedure for handling daily inquiries, services offered to students, and the processes of document issuance.
During the meeting, students received clear and practical explanations on the following topics:
• main functions of the Registrar’s Office;
• application submission mechanism;
• procedures for using electronic services;
• guidelines for obtaining certificates;
• information about more than 64 services provided through the unified service center.
Additionally, the students were given comprehensive instructions regarding the contract payment process, payment methods, and the use of the contract.edu.uz platform.