Rossiyaning Sankt-Peterburg davlat universiteti vakillari OʻzDJTUga tashrif buyurdi.
Sankt-Peterburg davlat universiteti Xalqaro aloqalar boʻyicha prorektori Andryushin Sergey Vladimirovich, Sankt-Peterburg davlat universiteti filiali direktori Ziyadullayev Maxmudjon Djurakulovich, filial direktorining Оʻquv ishlari boʻyicha muovini Rubsov Artyom Sergeyevichdan iborat delegatsiyaning tashrifi OʻzDJTU rahbariyati vakillari ishtirokidagi uchrashuv bilan boshlandi.
Uchrashuvda OʻzDJTU tomondan rektor Ilxomjon Madaminovich, Xalqaro hamkorlik boʻyicha boʻyicha prorektor A.Nasirov, Xalqaro aloqalar boʻlimi boshligʻi X.Yuldashev, Qoʻshma taʼlim dasturlari boʻlimi boshligʻi N.Abdullayeva, Rus filologiyasi fakulteti dekani A.Raxmanov ishtirok etdi.
Unda Sankt-Peterburg davlat universiteti bilan ingliz va rus tillari yoʻnalishlari boʻyicha qoʻshma taʼlim dasturlarini yoʻlga qoʻyish, Sankt-Peterburg davlat universiteti filiali magistraturasiga xitoy tili yoʻnalishi bitiruvchilarini jalb qilish, OʻzDJTU qoshidagi rus tili boʻyicha “RKI test markazi” ishini tashkil qilish, Rus va boshqa tillar, tarjimonlik fakulteti oʻqituvchilari uchun 144 soatlik malaka oshirish kurslarini tashkil qilish masalalari yuzasidan muzokaralar olib borildi.

Санкт-Петербургского государственного университета России посетили УзГУМЯ
Визит делегации в составе проректора по международным связям СПбГУ Андрюшина Сергея Владимировича, директора филиала СПбГУ Зиядуллаева Махмуджона Джуракуловича, директора филиала по учебной работе Рубсова Артёма Сергеевича начался со встречи с представителями Руководство УзГУМЯ
От УзГУМЯ выступили ректор Ильхомжон Мадаминович, проректор по международному сотрудничеству А.Насиров, заведующий отделом международных связей Х.Юлдашев, заведующий отделом совместных образовательных программ Н.Абдуллаева, декан УзГУМЯ. Во встрече принял участие факультет русской филологии А. Рахманов.
Он предполагает создание совместных с СПбГУ образовательных программ в области английского и русского языков, привлечение выпускников китайского языка в магистратуру филиала СПбГУ, организацию работы «Тестового центра РКИ» для Русский язык в УзГУМЯ, русский и др. Проведены переговоры по организации 144-часовых курсов повышения квалификации преподавателей факультета языков и перевода.