“TALABALAR LIGASI” SPORT MUSOBAQASIDA O‘ZDJTU TERMA JAMOASINING YUTUQLARI
9–10 aprel kunlari Toshkent shahridagi “Sag‘bon” kurash markazida sportning kurash turi bo‘yicha talaba-yigitlar va qizlar o‘rtasida “Talabalar ligasi” musobaqasining shahar bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur musobaqada poytaxtdagi oliy ta’lim muassasalaridan tashrif buyurgan kuchli polvonlar turli vazn toifalarida o‘zaro bellashdilar. Musobaqa juda qizg‘in va murosasiz kurashlar ostida o‘tdi.
Quvonarlisi, yakuniy natijalarga ko‘ra O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti (O‘zDJTU) terma jamoasi a’zolari yuqori natijalarni qayd etib, umumiy hisobda 1 ta oltin, 3 ta kumush va 4 ta bronza medalini qo‘lga kiritdilar hamda Respublika final bosqichiga yo‘llanma oldilar.
G‘olib va sovrindorlar:
1-o‘rin — Abduvaliyeva Asel (Angren fakulteti)
2-o‘rin — Botirova Sevinch (Kechki va sirtqi ta’lim fakulteti)
2-o‘rin — Sulaymonova Mo‘tabar (Ingliz tili 1-fakulteti)
2-o‘rin — Jolmurzaeva Zuxra (Tarjimonlik fakulteti)
3-o‘rin — Egamov Xusan (Roman-german filologiyasi fakulteti)
3-o‘rin — Mamajonov Muhammadjon (Ingliz tili 1-fakulteti)
3-o‘rin — Pardayeva Ro‘zihol (Ingliz filologiyasi fakulteti)
3-o‘rin — Javbo‘riyeva Oltinoy (Roman-german filologiyasi fakulteti)
Ushbu natijalar universitet talabalari sport sohasida ham yuqori salohiyatga ega ekanini yana bir bor namoyon etdi. Endilikda jamoa vakillari Respublika final bosqichida ishtirok etib, yanada yuksak natijalarni qo‘lga kiritish uchun tayyorgarlikni davom ettirmoqda.

ACHIEVEMENTS OF THE USWLU NATIONAL TEAM AT THE “STUDENTS LEAGUE” SPORTS COMPETITION
On April 9–10, the city stage of the “Students League” kurash (traditional wrestling) competition among male and female students was held at the “Sag‘bon” wrestling center in Tashkent.
Strong athletes from higher education institutions of the capital participated in the competition, competing in various weight categories. The matches were highly intense and competitive.
It is worth noting that the members of the Uzbekistan State World Languages University (USWLU) national team achieved outstanding results, winning a total of 1 gold, 3 silver, and 4 bronze medals, and securing a ticket to the republican final stage.
Winners and medalists:
1st place — Asel Abduvalieva (Angren Faculty)
2nd place — Sevinch Botirova (Faculty of Evening and Distance Education)
2nd place — Mutabar Suleymanova (1st Faculty of English)
2nd place — Zukhra Jolmurzaeva (Faculty of Translation Studies)
3rd place — Khusan Egamov (Faculty of Romance-Germanic Philology)
3rd place — Muhammadjon Mamajonov (1st Faculty of English)
3rd place — Ro‘zihol Pardayeva (Faculty of English Philology)
3rd place — Oltinoy Javboriyeva (Faculty of Romance-Germanic Philology)
These results once again demonstrate the strong sporting potential of the university’s students. The team is now continuing its preparations for the republican final stage to achieve even higher results.