“TALABALAR LIGASI” SPORT MUSOBAQASIDA O‘ZDJTU TERMA JAMOASINING YUTUQLARI
9–10 aprel kunlari Toshkent shahridagi “Sag‘bon” kurash markazida sportning kurash turi bo‘yicha talaba-yigitlar va qizlar o‘rtasida “Talabalar ligasi” musobaqasining shahar bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur musobaqada poytaxtdagi oliy ta’lim muassasalaridan tashrif buyurgan kuchli polvonlar turli vazn toifalarida o‘zaro bellashdilar. Musobaqa juda qizg‘in va murosasiz kurashlar ostida o‘tdi.
Quvonarlisi, yakuniy natijalarga ko‘ra O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti (O‘zDJTU) terma jamoasi a’zolari yuqori natijalarni qayd etib, umumiy hisobda 1 ta oltin, 3 ta kumush va 4 ta bronza medalini qo‘lga kiritdilar hamda Respublika final bosqichiga yo‘llanma oldilar.
G‘olib va sovrindorlar:
1-o‘rin — Abduvaliyeva Asel (Angren fakulteti)
2-o‘rin — Botirova Sevinch (Kechki va sirtqi ta’lim fakulteti)
2-o‘rin — Sulaymonova Mo‘tabar (Ingliz tili 1-fakulteti)
2-o‘rin — Jolmurzaeva Zuxra (Tarjimonlik fakulteti)
3-o‘rin — Egamov Xusan (Roman-german filologiyasi fakulteti)
3-o‘rin — Mamajonov Muhammadjon (Ingliz tili 1-fakulteti)
3-o‘rin — Pardayeva Ro‘zihol (Ingliz filologiyasi fakulteti)
3-o‘rin — Javbo‘riyeva Oltinoy (Roman-german filologiyasi fakulteti)
Ushbu natijalar universitet talabalari sport sohasida ham yuqori salohiyatga ega ekanini yana bir bor namoyon etdi. Endilikda jamoa vakillari Respublika final bosqichida ishtirok etib, yanada yuksak natijalarni qo‘lga kiritish uchun tayyorgarlikni davom ettirmoqda.

ДОСТИЖЕНИЯ СБОРНОЙ УЗГУМЯ НА СПОРТИВНЫХ СОРЕВНОВАНИЯХ «STUDENTS LEAGUE»
9–10 апреля в спортивном центре борьбы «Sag‘bon» в городе Ташкент состоялся городской этап соревнований «Students League» по виду спорта курэш среди студентов-юношей и девушек.
В соревнованиях приняли участие сильнейшие борцы из высших учебных заведений столицы, которые состязались в различных весовых категориях. Соревнования прошли в напряжённой и бескомпромиссной борьбе.
Радостно отметить, что по итогам соревнований члены сборной Узбекского государственного университета мировых языков (УзГУМЯ) показали высокие результаты, завоевав в общей сложности 1 золотую, 3 серебряные и 4 бронзовые медали, а также получили путёвку в республиканский финальный этап.
Победители и призёры:
1 место — Асель Абдувалиева (Ангренский факультет)
2 место — Севинч Батирова (Факультет вечернего и заочного обучения)
2 место — Мутабар Сулейманова (1-й факультет английского языка)
2 место — Зухра Джолмурзаева (Факультет переводоведения)
3 место — Хусан Эгамов (Факультет романо-германской филологии)
3 место — Мухаммаджон Мамаджонов (1-й факультет английского языка)
3 место — Рузихол Пардаева (Факультет английской филологии)
3 место — Олтиной Жавбориева (Факультет романо-германской филологии)
Достигнутые результаты ещё раз подтвердили высокий спортивный потенциал студентов университета. В настоящее время команда продолжает подготовку к участию в республиканском финальном этапе, чтобы добиться ещё более высоких результатов.