Xorijiy talabalar uchun an’anaviy sumalak va osh tadbiri o‘tkazildi
17-fevral kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetining xorijiy talabalari istiqomat qilayotgan 6-sonli talabalar turar joyida pedagog Ibadullayeva Z.X. tashabbusi bilan an’anaviy sumalak va osh tadbiri tashkil etildi.
Mazkur tadbirdan ko‘zlangan asosiy maqsad xorijiy talabalarni xalqimizning boy milliy qadriyatlari, urf-odat va an’analari bilan yaqindan tanishtirish, madaniy almashinuvni yanada rivojlantirish hamda talabalar o‘rtasida do‘stona va bag‘rikeng muhitni mustahkamlashdan iborat bo‘ldi.
Tadbir davomida ishtirokchilar milliy taomlarimiz — sumalak va oshdan bahramand bo‘lib, samimiy suhbatlar qurdilar. Do‘stona va iliq muhitda o‘tgan uchrashuv barchaga ko‘tarinki kayfiyat bag‘ishladi.
Bu kabi ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar turli millat vakillari o‘rtasida o‘zaro hurmat, hamjihatlik va birdamlik ruhini yanada mustahkamladi.

Проведено традиционное мероприятие с сумалаком и пловом для иностранных студентов
17 февраля в общежитии №6, где проживают иностранные студенты Университета иностранных языков Узбекистана, по инициативе педагога Ибадуллаевой З.Х. было организовано традиционное мероприятие с сумалаком и пловом.
Главная цель мероприятия — познакомить иностранных студентов с богатым национальным наследием, обычаями и традициями нашего народа, развивать культурный обмен и укреплять дружелюбную и гостеприимную атмосферу среди студентов.
В ходе встречи участники попробовали национальные блюда — сумалак и плов, а также вели тёплые и откровенные беседы. Дружелюбная и тёплая атмосфера встречи подарила всем приподнятое настроение.
Подобные духовно-просветительские мероприятия способствуют укреплению взаимного уважения, согласия и единства между представителями различных национальностей.