Rektor Ilxomjon Tuxtasinov Turkiyaga yo‘l oladigan delegatsiya a’zolari bilan uchrashuv o‘tkazdi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov 2026-yil 5–17-iyul kunlari Turkiyaning Konya shahridagi Selchuk universiteti hamda Denizli shahridagi Pamukkale universitetida malaka oshirish dasturida ishtirok etadigan universitet delegatsiyasi a’zolari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida xizmat safari dasturi, malaka oshirishning asosiy maqsad va vazifalari, xorijiy hamkor universitetlar bilan ilmiy-akademik aloqalarni rivojlantirish, ilg‘or tajribalarni o‘rganish hamda universitet nufuzini xalqaro maydonda munosib namoyon etish masalalari muhokama qilindi.
Rektor delegatsiya a’zolariga safar davomida o‘zlashtiriladigan ilg‘or tajribalarni universitet faoliyatiga samarali tatbiq etish, hamkorlik aloqalarini yanada kengaytirish hamda O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining ilmiy va ta’lim salohiyatini munosib namoyish etish yuzasidan tavsiya va topshiriqlar berdi.
Malaka oshirish dasturi doirasida ishtirokchilar ma’ruza va seminar mashg‘ulotlarida qatnashish, ta’lim va ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘yicha ilg‘or tajribalarni o‘rganish, kutubxonalar va ilmiy markazlar faoliyati bilan tanishish hamda ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan uchrashuvlarda ishtirok etadilar.

Ректор Илхомжон Тухтасинов провёл встречу с членами делегации, направляющейся в Турцию
Ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов провёл встречу с членами университетской делегации, которые с 5 по 17 июля 2026 года примут участие в программе повышения квалификации в Университете Сельчук (г. Конья) и Университете Памуккале (г. Денизли, Турция).
В ходе встречи были обсуждены программа служебной поездки, основные цели и задачи повышения квалификации, вопросы развития научно-академического сотрудничества с зарубежными университетами-партнёрами, изучения передового международного опыта, а также достойного представления университета на международной арене.
Ректор дал членам делегации рекомендации и поручения по эффективному внедрению приобретённого опыта в деятельность университета, дальнейшему расширению международного сотрудничества и достойному представлению научного и образовательного потенциала Узбекского государственного университета мировых языков.
В рамках программы повышения квалификации участники посетят лекции и семинары, ознакомятся с передовым опытом организации образовательной и научно-исследовательской деятельности, деятельностью библиотек и научных центров, а также примут участие во встречах, направленных на развитие двустороннего сотрудничества.