Rektor Ilxomjon Tuxtasinov Turkiyaga yo‘l oladigan delegatsiya a’zolari bilan uchrashuv o‘tkazdi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov 2026-yil 5–17-iyul kunlari Turkiyaning Konya shahridagi Selchuk universiteti hamda Denizli shahridagi Pamukkale universitetida malaka oshirish dasturida ishtirok etadigan universitet delegatsiyasi a’zolari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida xizmat safari dasturi, malaka oshirishning asosiy maqsad va vazifalari, xorijiy hamkor universitetlar bilan ilmiy-akademik aloqalarni rivojlantirish, ilg‘or tajribalarni o‘rganish hamda universitet nufuzini xalqaro maydonda munosib namoyon etish masalalari muhokama qilindi.
Rektor delegatsiya a’zolariga safar davomida o‘zlashtiriladigan ilg‘or tajribalarni universitet faoliyatiga samarali tatbiq etish, hamkorlik aloqalarini yanada kengaytirish hamda O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining ilmiy va ta’lim salohiyatini munosib namoyish etish yuzasidan tavsiya va topshiriqlar berdi.
Malaka oshirish dasturi doirasida ishtirokchilar ma’ruza va seminar mashg‘ulotlarida qatnashish, ta’lim va ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘yicha ilg‘or tajribalarni o‘rganish, kutubxonalar va ilmiy markazlar faoliyati bilan tanishish hamda ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan uchrashuvlarda ishtirok etadilar.

Rector Ilkhomjon Tukhtasinov Meets with the University Delegation Ahead of Their Professional Development Program in Türkiye
The Rector of Uzbekistan State World Languages University, Ilkhomjon Tukhtasinov, met with members of the university delegation who will participate in a professional development program at Selçuk University in Konya and Pamukkale University in Denizli, Türkiye, from July 5 to 17, 2026.
During the meeting, participants discussed the official visit program, the key objectives and tasks of the professional development program, opportunities for strengthening scientific and academic cooperation with partner universities, studying international best practices, and promoting the university’s reputation on the global stage.
The Rector provided recommendations and instructions to the delegation members on effectively implementing the knowledge and best practices gained during the program into the university’s activities, further expanding international cooperation, and representing the scientific and educational potential of Uzbekistan State World Languages University with distinction.
As part of the professional development program, the participants will attend lectures and seminars, study advanced approaches to organizing educational and research activities, familiarize themselves with the work of libraries and research centers, and participate in meetings aimed at strengthening bilateral academic cooperation.