Tarjimonlik fakulteti yangi o‘quv yiliga shay!
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Tarjimonlik fakultetida 2026–2027-o‘quv yilini munosib kutib olish uchun qizg‘in tayyorgarlik ishlari olib borilmoqda.
Fakultetning o‘quv auditoriyalari, umumiy foydalanish hududlari va boshqa zarur maydonlar yangi o‘quv yiliga mos holatga keltirilmoqda. Ta’mirlash, obodonlashtirish va tartibga keltirish ishlari bosqichma-bosqich amalga oshirilmoqda.
Asosiy e’tibor talabalar uchun qulay ta’lim muhitini yaratish, mashg‘ulotlar samaradorligini oshirish va zamonaviy o‘quv jarayoni uchun zarur sharoitlarni ta’minlashga qaratilgan.

Факультет переводоведения готов к новому учебному году!
На факультете переводоведения Узбекского государственного университета мировых языков ведутся активные подготовительные работы к достойной встрече 2026–2027 учебного года.
Учебные аудитории, зоны общего пользования и другие необходимые помещения факультета приводятся в соответствие с требованиями нового учебного года. Поэтапно проводятся ремонтные, благоустроительные работы и работы по приведению территории и помещений в надлежащий порядок.
Основное внимание уделяется созданию комфортной образовательной среды для студентов, повышению эффективности учебных занятий и обеспечению необходимых условий для современного образовательного процесса.