O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining Xalqaro jurnalistika fakulteti 2026–2027-o‘quv yilini qarshi olish arafasida o‘ziga xos yangi muhit bilan talabalarni kutmoqda.
Fakultetda o‘quv auditoriyalari va umumiy foydalanish joylari tartibga keltirilib, ta’lim jarayoni uchun zarur sharoitlar yanada yaxshilandi. Yangilangan muhit talabalarning nazariy bilimlarini amaliyot bilan uyg‘unlashtirishi, ijodiy fikrlashi va zamonaviy media ko‘nikmalarini rivojlantirishiga xizmat qiladi.
Yangi o‘quv yilida bo‘lajak jurnalistlarni yangi mavzular, dolzarb loyihalar, ijodiy izlanishlar va katta imkoniyatlar kutmoqda.

Факультет международной журналистики готов к новому сезону!
Факультет международной журналистики Узбекского государственного университета мировых языков готовится встретить 2026–2027 учебный год и уже ждёт студентов в обновлённой и особой атмосфере.
В факультете приведены в порядок учебные аудитории и зоны общего пользования, а необходимые условия для образовательного процесса были дополнительно улучшены. Обновлённая среда способствует сочетанию теоретических знаний студентов с практикой, развитию творческого мышления и современных медианавыков.
В новом учебном году будущих журналистов ждут новые темы, актуальные проекты, творческие поиски и большие возможности.