Harbiylar bilan uchrashuv
Mazkur uchrashuvda 81–140-sonli harbiy qismdan tashrif buyurgan harbiy xizmatchilar ishtirok etib, fakultet talabalari bilan samimiy va mazmunli muloqot olib borishdi.
Uchrashuv davomida harbiylar yoshlar o‘rtasida vatanparvarlik tuyg‘usini shakllantirish, ona yurtga sadoqat, tinchlik va osoyishtalikning qadr-qimmati haqida o‘z fikr-mulohazalarini bildirishdi. Shuningdek, o‘tgan asrda aholining yashash tarzi hamda bugungi kunda zamonaviy texnologiyalar asrida yashayotgan yoshlarning hayoti o‘rtasidagi farqlar misollar orqali tushuntirib berildi.
Mehmonlar yoshlar orasida vatanparvarlik ruhini yuksaltirish, ularni harbiy xizmatga qiziqtirish, shuningdek, Vatan oldidagi burch va masʼuliyatni anglashga undash borasida amalga oshirilayotgan saʼy-harakatlar haqida so‘z yuritishdi.
Uchrashuv yakunida talabalar tomonidan qiziqarli savollar berilib, harbiylar ularga batafsil javob berishdi. Shu kabi tadbirlar yoshlarning maʼnaviy dunyoqarashini boyitish, vatanparvarlik ruhini mustahkamlash hamda harbiy sohaga bo‘lgan hurmatini oshirishda muhim ahamiyat kasb etdi.

22 декабря в студенческом общежитии №5 факультета восточной филологии Университета государственных мировых языков Узбекистана была организована духовно-просветительская встреча на тему «Патриотизм» с участием военных.
На встрече приняли участие военнослужащие из воинской части №81–140, которые провели искренний и содержательный диалог со студентами факультета.
В ходе встречи военные высказали свои мысли о формировании у молодежи чувства патриотизма, преданности Родине, ценности мира и спокойствия. Также были приведены примеры различий между образом жизни людей в прошлом веке и жизнью молодежи в современную эпоху технологий.
Гости рассказали о мерах, направленных на повышение патриотического духа среди молодежи, заинтересованность их в военной службе, а также на осознание долга и ответственности перед Родиной.
В завершение встречи студенты задавали интересные вопросы, на которые военные давали подробные ответы. Подобные мероприятия имеют важное значение для обогащения духовного мировоззрения молодежи, укрепления патриотизма и повышения уважения к военной сфере