O'zDJTU vakillari Finlyandiyada malaka oshirishda
O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektorining 2024-yil 10-avgustdagi 166/xb buyrug’iga asosan oliygohning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo’yicha prorektori O.Yusupov boshchiligida bir guruh professor-o’qituvchilar Finlandiyaning eng yuqori reytingli universitetlarida malaka oshirmoqda.
Malaka oshirish davomida Finlandiyaning Yuvaskulya shahridagi maktabgacha va maktab ta’limi, professional hamda oliy ta’lim muassasalarida tajriba almashish bilan bir qatorda maxsus xorijiy malaka oshirish dasturi asosida maktabgacha va maktab ta’limi, professional hamda oliy ta’lim o’quv rejalari, dasturlari, ilmiy-tadqiqot jarayonlari, professor-o’qituvchilar hamda talabalar faoliyati bilan yaqindan tanishib, o’zaro tajriba almashishmoqda.

Представители УзГУМЯ на стажировке в Финляндии
В соответствии с приказом ректора Узбекского государственного университета мировых языков от 10 августа 2024 года № 166/xb проректор по научной работе и инновациям О.Под руководством Юсупова группа профессоров и преподавателей повышает квалификацию в университетах Финляндии с самым высоким рейтингом.
В ходе повышения квалификации, наряду с обменом опытом в учреждениях дошкольного и школьного образования, профессионального и высшего образования в городе Ювяскюля, Финляндия, на основе специальной зарубежной программы повышения квалификации, знакомятся с учебными планами, программами профессионального и высшего образования, научно-исследовательскими процессами, профессорско-преподавательским составом и деятельностью студентов, обмениваются опытом.