O'zDJTU vakillari Finlyandiyada malaka oshirishda
O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektorining 2024-yil 10-avgustdagi 166/xb buyrug’iga asosan oliygohning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo’yicha prorektori O.Yusupov boshchiligida bir guruh professor-o’qituvchilar Finlandiyaning eng yuqori reytingli universitetlarida malaka oshirmoqda.
Malaka oshirish davomida Finlandiyaning Yuvaskulya shahridagi maktabgacha va maktab ta’limi, professional hamda oliy ta’lim muassasalarida tajriba almashish bilan bir qatorda maxsus xorijiy malaka oshirish dasturi asosida maktabgacha va maktab ta’limi, professional hamda oliy ta’lim o’quv rejalari, dasturlari, ilmiy-tadqiqot jarayonlari, professor-o’qituvchilar hamda talabalar faoliyati bilan yaqindan tanishib, o’zaro tajriba almashishmoqda.

Vice-rector for Scientific Affairs and innovation of the University on August 10, 2024 according to the order of the rector of the State University of World Languages of Uzbekistan 166/HB.Led by Yusupov, a group of faculty members are training at the highest ranking Finnish universities.
In addition to the exchange of experience in preschool and school education, professional and higher education institutions in Yuvaskulya, Finland, during the professional development program, they are closely acquainted with preschool and school education, professional and higher education curricula, programs, research processes, professors and students ' activities and exchange experience among themselves.