Tuxtayev Sirojiddin To‘shpulatovich “Iqtidorli talabalar” bo‘limi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi
Tuxtayev Sirojiddin To‘shpulatovich O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining “Iqtidorli talabalar” bo‘limi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
Mazkur tayinlovga qadar u Mirzo Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universitetining Xorijiy filologiya fakulteti dekan o‘rinbosari lavozimida faoliyat yuritgan.
Sirojiddin To‘shpulatovich 1989-yil 9-noyabrda Qashqadaryo viloyati, Muborak tumanida tug‘ilgan.
2013-yilda O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining bakalavriat, 2015-yilda magistratura bosqichini tamomlagan.
Mutaxassisligi: ona tili va adabiyoti, rus tili, lingvistika
Ilmiy darajasi: falsafa fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD)
Mehnat faoliyati davomida umumiy o‘rta ta’lim maktabida o‘qituvchi, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari, Mirobod tumani Xalq ta’limi bo‘limida sho‘ba mudiri, O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida pedagog-tarbiyachi, dekan o‘rinbosari hamda o‘quv-uslubiy boshqarma uslubchisi lavozimlarida faoliyat yuritgan.
Yangi lavozimdagi faoliyatida Sirojiddin To‘shpulatovichga muvaffaqiyat va samarali faoliyat tilaymiz!
2015–2016-yillar — Uchtepa tumanidagi 78-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabi rus tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi.
2016–2018-yillar — Uchtepa tumanidagi 78-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabi ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari.
2018-yil — Mirobod tumani Xalq ta’limi bo‘limining o‘quv-ishlab chiqarish majmuasini tashkil etish va xizmat ko‘rsatish sho‘basi mudiri.
2019–2020-yillar — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti pedagog-tarbiyachisi.
2020–2023-yillar — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili 3-fakulteti dekan o‘rinbosari.
2023–2024-yillar — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti O‘quv-uslubiy boshqarmasi uslubchisi.
2024-yildan hozirgi vaqtga qadar — Mirzo Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universiteti Xorijiy filologiya fakulteti dekan o‘rinbosari.

Тухтаев Сирожиддин Тошпулатович назначен начальником отдела «Одарённые студенты»
Тухтаев Сирожиддин Тошпулатович назначен на должность начальника отдела «Одарённые студенты» Узбекского государственного университета мировых языков.
До данного назначения он занимал должность заместителя декана факультета зарубежной филологии Национального университета Узбекистана имени Мирзо Улугбека.
Сирожиддин Тошпулатович родился 9 ноября 1989 года в Мубарекском районе Кашкадарьинской области.
В 2013 году окончил бакалавриат, а в 2015 году — магистратуру Узбекского государственного университета мировых языков.
Специальность: родной язык и литература, русский язык, лингвистика
Учёная степень: доктор философии (PhD) по философским наукам
За годы трудовой деятельности работал учителем в общеобразовательной школе, заместителем директора по духовно-просветительской работе, заведующим отделом в отделе народного образования Мирабадского района, педагогом-воспитателем и заместителем декана в Узбекском государственном университете мировых языков, а также методистом Учебно-методического управления.
Желаем Сирожиддину Тошпулатовичу успехов и плодотворной деятельности на новой должности!
2015–2016 гг. — учитель русского языка и литературы общеобразовательной школы №78 Уchteпинского района.
2016–2018 гг. — заместитель директора по духовно-просветительской работе общеобразовательной школы №78 Уchteпинского района.
2018 г. — заведующий отделом организации учебно-производственного комплекса и оказания услуг отдела народного образования Мирабадского района.
2019–2020 гг. — педагог-воспитатель Узбекского государственного университета мировых языков.
2020–2023 гг. — заместитель декана факультета английского языка №3 Узбекского государственного университета мировых языков.
2023–2024 гг. — методист Учебно-методического управления Узбекского государственного университета мировых языков.
С 2024 года по настоящее время — заместитель декана факультета зарубежной филологии Национального университета Узбекистана имени Мирзо Улугбека.