Tuxtayev Sirojiddin To‘shpulatovich “Iqtidorli talabalar” bo‘limi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi
Tuxtayev Sirojiddin To‘shpulatovich O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining “Iqtidorli talabalar” bo‘limi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
Mazkur tayinlovga qadar u Mirzo Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universitetining Xorijiy filologiya fakulteti dekan o‘rinbosari lavozimida faoliyat yuritgan.
Sirojiddin To‘shpulatovich 1989-yil 9-noyabrda Qashqadaryo viloyati, Muborak tumanida tug‘ilgan.
2013-yilda O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining bakalavriat, 2015-yilda magistratura bosqichini tamomlagan.
Mutaxassisligi: ona tili va adabiyoti, rus tili, lingvistika
Ilmiy darajasi: falsafa fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD)
Mehnat faoliyati davomida umumiy o‘rta ta’lim maktabida o‘qituvchi, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari, Mirobod tumani Xalq ta’limi bo‘limida sho‘ba mudiri, O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida pedagog-tarbiyachi, dekan o‘rinbosari hamda o‘quv-uslubiy boshqarma uslubchisi lavozimlarida faoliyat yuritgan.
Yangi lavozimdagi faoliyatida Sirojiddin To‘shpulatovichga muvaffaqiyat va samarali faoliyat tilaymiz!
2015–2016-yillar — Uchtepa tumanidagi 78-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabi rus tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi.
2016–2018-yillar — Uchtepa tumanidagi 78-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabi ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari.
2018-yil — Mirobod tumani Xalq ta’limi bo‘limining o‘quv-ishlab chiqarish majmuasini tashkil etish va xizmat ko‘rsatish sho‘basi mudiri.
2019–2020-yillar — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti pedagog-tarbiyachisi.
2020–2023-yillar — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili 3-fakulteti dekan o‘rinbosari.
2023–2024-yillar — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti O‘quv-uslubiy boshqarmasi uslubchisi.
2024-yildan hozirgi vaqtga qadar — Mirzo Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universiteti Xorijiy filologiya fakulteti dekan o‘rinbosari.

Sirojiddin Toshpulatovich Tukhtayev Appointed Head of the Gifted Students Department
Sirojiddin Toshpulatovich Tukhtayev has been appointed Head of the “Gifted Students” Department at the Uzbekistan State University of World Languages.
Prior to this appointment, he served as Deputy Dean of the Faculty of Foreign Philology at Mirzo Ulugbek National University of Uzbekistan.
Sirojiddin Toshpulatovich was born on November 9, 1989, in Mubarak District, Kashkadarya Region.
In 2013, he completed his bachelor's degree, and in 2015, he completed his master's degree at the Uzbekistan State University of World Languages.
Specialization: Native Language and Literature, Russian Language, Linguistics
Academic Degree: Doctor of Philosophy (PhD) in Philosophy
Throughout his professional career, he has worked as a teacher at a general secondary school, Deputy Director for Spiritual and Educational Affairs, Head of a division at the Mirabad District Department of Public Education, teacher-educator and Deputy Dean at the Uzbekistan State University of World Languages, as well as a methodologist at the Academic and Methodological Department.
We wish Sirojiddin Toshpulatovich every success and a fruitful career in his new position!
2015–2016 — Teacher of Russian Language and Literature at General Secondary School No. 78 in Uchtepa District.
2016–2018 — Deputy Director for Spiritual and Educational Affairs at General Secondary School No. 78 in Uchtepa District.
2018 — Head of the Division for Organising Educational and Production Complexes and Providing Services at the Mirabad District Department of Public Education.
2019–2020 — Teacher-Educator at the Uzbekistan State University of World Languages.
2020–2023 — Deputy Dean of the Faculty of English Language No. 3 at the Uzbekistan State University of World Languages.
2023–2024 — Methodologist at the Academic and Methodological Department of the Uzbekistan State University of World Languages.
Since 2024 — Deputy Dean of the Faculty of Foreign Philology at Mirzo Ulugbek National University of Uzbekistan.