07 fevral kuni universitet Muvofiqlashtiruvchi kengashining navbatdagi yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
07 fevral kuni universitet Muvofiqlashtiruvchi kengashining navbatdagi yigʻilishi boʻlib oʻtdi. Unda muvofiqlashtiruvchi Kengash tarkibidagi ixtisoslik Kengashlarining barcha aʼzolari ishtirok etishdi.
Yigʻilish Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 16 fevraldagi “Oliy oʻquv yurtidan keyingi taʼlim tizimini yanada takomillashtirish toʻgʻrisida”gi PF-4958-sonli farmoni va Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 22 maydagi “Oliy taʼlimdan keyingi taʼlim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi 304-sonli qarorida belgilangan ustuvor vazifalar ijrosini taʼminlash, oliy malakali ilmiy va ilmiy-pedagogik kadrlarni sifatli tayyorlashga koʻmak berish, izlanuvchilarga ilmiy va oʻquv-uslubiy yordam koʻrsatish, ilmiy-pedagogik salohiyatni oshirish boʻyicha takliflar ishlab chiqish, ilmiy adabiyotlar yaratish va ularni ekspertizadan oʻtkazish, shuningdek dissertatsiya mavzularini muhokama qilish va shundan soʻng universitet Kengashiga tavsiya etish boʻyicha tizimli chora-tadbirlarni amalga oshirish maqsadida tashkil etildi.
Unda soʻz olgan universitet rektori I.Tuxtasinov muvofiqlashtiruvchi Kengashning tarkibi, aʼzolari va nizomini qayta koʻrib chiqish va tasdiqlash haqida oʻz fikr-mulohazalarini bildirdi. Yigʻilish kun tartibidagi boshqa masalalar xususida yigʻilish ishtirokchilari oʻz taklif va tavsiyalarini berishdi.

7 февраля состоялось очередное заседание координационного совета университета. В нем приняли участие все члены профильных советов при координационном совете.
Совещание проводится на основании Постановления Президента Республики Узбекистан от 16 февраля 2017 года «О дальнейшем совершенствовании системы поствысшего образования» №ПП-4958 и Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистана по номером 334 от 22 мая 2017 года «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы поствузовского образования» - для обеспечения реализации приоритетных задач, определенных в постановлении организовано обсуждение тем диссертаций и последующая реализация систематических мер по их рекомендации Совету университета.
Выступивший на заседании ректор университета И.Тухтасинов высказал свое мнение по поводу рассмотрения и утверждения состава, членов и устава координационного совета. Участники заседания высказали свои предложения и рекомендации по другим вопросам повестки дня заседания.