1-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida bahor faslining boshlanishi an’anaviy tarzda sumalak tayyorlash bilan kutib olindi
Universitet rektori I. Tuxtasinov bayramni ochib berib, barcha talabalarni bahorning ilk kuni va Ramazon oyining kirib kelishi bilan samimiy qutladi. Ushbu kun tabiatning yangilanishi bilan birga, ma’naviy poklanish ramzi sifatida ham qadrlidir.
Talabalar turar joyi hovlisida joylashtirilgan doshqozon atrofida talabalar, rahbariyat va pedagoglar birgalikda sumalak tayyorlash jarayonida faol ishtirok etdilar. Har bir ishtirokchi o‘z hissasini qo‘shib, bayram kayfiyatini yanada oshirdi.
Dastur davomida iqtidorli talabalar tomonidan kuy-qo‘shiqlar, raqslar va qiziqarli bellashuvlar ijro etildi. Bu esa barchaga unutilmas taassurot ulashdi.

1 марта в Узбекском государственном университете мировых языков весна была встречена традиционным приготовлением сумалака
Ректор университета И. Тухтасинов открыл праздник и тепло поздравил всех студентов с первым днем весны и наступлением месяца Рамазан. Этот день ценится не только как время обновления природы, но и как символ духовной чистоты.
Вокруг огромного казана на территории студенческого общежития студенты, руководство и преподаватели активно участвовали в процессе приготовления сумалака. Каждый участник внес свою лепту, тем самым усилив праздничную атмосферу.
В рамках мероприятия талантливые студенты исполнили песни, танцы и интересные конкурсы, что оставило незабываемые впечатления у всех участников.