1-may kuni Ingliz tili amaliy fanlar №3 kafedrasi katta oʻqituvchilari N.Shukurova va Sh.Shukurova tashabbusi bilan “Ijod zavqi” loyihasi doirasida “Orzumdagi shahar” nomli qoʻl mehnati maketlar koʻrgazmasi tashkil etildi.
Ko‘rgazmada 1-bosqich talabalari o‘z ijodiy ishlari bilan faol ishtirok etdilar. Hakamlar hay’ati — dekan muovini Sh.Zokirov, kafedra mudiri B.Isaqulova, o‘qituvchi M.Isamuxamedova va tyutor Sh.Hamdamovadan iborat tarkibda — maketlarning g‘oya, ijodkorlik, tuzilma, mavzuga muvofiqlik, sifati, ekologik yondashuv va taqdimot bo‘yicha baholadi.
Natijada quyidagi guruhlar g‘olib deb topildi:
Gran-pri — 2413-guruh
1-o‘rin — 2430-guruh
2-o‘rin — 2401-guruh
3-o‘rin — 2404 va 2407-guruhlar
Tadbir talabalarning ijodkorlik va estetik qobiliyatlarini namoyon etish, jamoaviylikni mustahkamlash hamda qo‘l mehnatiga bo‘lgan qiziqishni oshirishga xizmat qildi.

1 мая по инициативе старших преподавателей кафедры прикладных дисциплин английского языка №3 Н. Шукуровой и Ш. Шукуровой в рамках проекта «Творческое вдохновение» была организована выставка макетов ручной работы под названием «Город моей мечты».
В выставке активно приняли участие студенты 1-го курса со своими творческими работами. Жюри в составе заместителя декана Ш. Закирова, заведующей кафедрой Б. Исаакуловой, преподавателя М. Исамуҳамедовой и тьютора Ш. Хамдамовой оценивало макеты по критериям идеи, креативности, структуры, соответствия теме, качества, экологического подхода и презентации.
В результате победителями стали следующие группы:
Гран-при — группа 2413
1 место — группа 2430
2 место — группа 2401
3 место — группы 2404 и 2407
Мероприятие способствовало проявлению творческих и эстетических способностей студентов, укреплению командного духа и повышению интереса к ручному труду.