14-noyabr kuni O‘zDJTU rahbariyati vakillari Britaniya Kengashi va Norvich til ta’limi instituti vakillarini qabul qildi va uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda Norvich til ta’limi instituti eksperti Liza Mann, Britaniya Kengashi loyiha menejeri O‘zDJTU tomonidan O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori M. Chutpulatov, Xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i X. Yuldashev, O‘quv-uslubiy boshqarma boshlig‘i Y. Azzamov, PRESETT loyihasi koordinatori Y. Abduraimova, PRESETT loyihasi eksperti N. Isamuxamedovalar ishtirok etdi.
Uchrashuvda quyidagi masallar muhokama qilinib, kelishuvlarga erishildi:
1) Britaniya Kengashi bilan hamkorlikdagi PRESETT loyihachini amalga oshirish holati,
2) PRESETT dasturini o‘quv reja va dasturlarga integratsiya qilish imkoniyatlarini kengaytirish,
3) O‘quv jarayonida mustaqil ta’lim tizimini takomillashtirish bo‘yicha hamkorlikda loyiha ishlab chiqish hamda amalga oshirish.

14 ноября представители руководства УзГУМЯ приняли и провели встречу с представителями Британского совета и Норвичского Института языкового образования.
14 ноября представители руководства  УзГУМЯ приняли и провели встречу с представителями Британского совета и Норвичского Института языкового образования.
На встрече присутствовали эксперт Норвичского института языкового образования Лиза Манн, менеджер проекта Британского совета УзГУМЯ проректор по учебной работе Узбекского государственного университета мировых языков м. Чутпулатов, начальник отдела международных отношений х. Юлдашев, начальник учебно-методического управления Ю. Аззамов, координатор проекта PRESETT Y. Абдураимова, эксперт проекта PRESETT Н. Исамухамедовы участвовали.
На встрече были обсуждены следующие притчи и достигнуты договоренности:
1) статус реализации проекта PRESETT в сотрудничестве с Британским Советом,
2) Расширение возможностей интеграции PRESETT в учебные планы и программы,
3) Разработка и реализация совместного проекта по совершенствованию системы самостоятельного образования в образовательном процессе.