2023-yil 18-noyabr kuni Indoneziyaning Taʼlim akkreditatsiyasi agentligi bilan OʻzDJTU oʻrtasida Anglashuv Memorandumi imzolandi.
Ushbu tadbirda agentlik rahbari Muhlas Samani hamda bir qator Indonesia oliy taʼlim muassasalari rektor va prorektorlari ishtirok etdi.
Tomonlar OʻzDJTUni  tashqi akkreditatsiyadan oʻtkazish, shuningdek almashinuv dasturlarini amalga oshirish, qoʻshma taʼlim dasturlarini yoʻlga qoʻyish, ilmiy tadqiqot sohasida hamkorlik qilish, turizm yoʻnalishini rivojlantirish borasida kelishuvga erishdilar.

18 ноября 2023 года был подписан меморандум о взаимопонимании между индонезийским агентством по аккредитации образования и узбекским государственным университетом мировых языков.
В мероприятии приняли участие глава агентства Мухлас Самани, а также ректоры и проректоры ряда высших учебных заведений Индонезии. Стороны договорились о внешней аккредитации УзГУМЯ, а также о реализации программ обмена, создании совместных образовательных программ, сотрудничестве в области научных исследований, развитии туристического направления.