25-yanvar kuni OʻzDJTU talabalari uchun mavzusida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda Toshkent shahar IIBB axborot texnologiyalari sohasidagi jinoyatchilikka qarshi kurashish boshqarmasi Uchtepa tumani guruh rahbari podpolkovnik Dilshod Abdurahmonov, Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va oʻquvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi boʻlim boshligʻi M. Boysariyev, Universitet profilaktika inspektori podpolkovnik Rustam Bobojonov hamda Shahzod Bekmetovlar ishtirok etdi.
Kiber maydonlarni himoya qilish va axborot xavfsizligi tahdidlariga qarshi kurashish maqsadida tashkil etilgan ochiq muloqotda kiber hujumlarga qarshi qay tarzda kurashish hamda oʻziga tegishli boʻlgan plastik karta maʼlumotlarini hech kimga bermaslik, ijtimoiy tarmoqlar orqali onlayn buyum sotib olayotganda ehtiyotkor boʻlish va turli firibgarlarning aldoviga ishonib qolmasligi taʼkidlandi.
Tadbirda talabalar oʻzlari duch kelgan holatlar haqida soʻzlab berdi va oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.

Сегодня была организована встреча для студентов УзГУМЯ.
Подполковник Дилшод Абдурахманов, начальник Учтепинского районного управления по борьбе с преступностью в сфере информационных технологий Ташкентского ГУВД, начальник отдела Центра повышения социальной активности студентов и воспитанников Министерства высшего образования, науки и инноваций. На встрече приняли участие М.Бойсариев, инспектор университета подполковник Рустам Бободжонов и Шахзод Бекметов.
В открытом диалоге, организованном с целью защиты киберпространства и борьбы с угрозами информационной безопасности, было указано, как бороться с кибератаками и не сообщать кому-либо данные своей пластиковой карты, быть осторожными при покупке товаров онлайн через социальные сети, и не верить в обман различных мошенников.
На мероприятии студенты рассказали о ситуациях, с которыми столкнулись, и получили ответы на свои вопросы.