26 – oktabr kuni Yangi Media taʼlim markazi va Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti oʻrtasidagi oʻzaro anglashuv Memorandumi tuzildi.
Ushbu anglashuv memorandumi Yangi Media taʼlim markazi” direktori Beruniy Alimov va Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov oʻrtasida imzolandi.
Yoshlarning media va axborot savodxonligini oʻzaro hamkorlikda rivojlantirish, ijtimoiy sheriklikda taʼlim va nodavlat notijorat tashkilotlari oʻrtasidagi aloqalarni mustahkamlash maqsadida tuzilgan ushbu memarandum quyidagi yoʻnalishlarni oʻz ichiga oladi:
•  professor-oʻqituvchilar, ilmiy xodimlar va talabalar oʻrtasida media va axborot savodxonligi sohasida oʻzaro hamkorlik;
•  bir yoki ikkala tomon, shuningdek, xalqaro, davlat yoki xususiy grantlar hisobidan moliyalashtiriladigan qoʻshma taʼlimiy, ilmiy-amaliy loyihalarni amalga oshirish;

On October 26, a Memorandum of Understanding was signed between the New Media Education Center and the Uzbekistan State World Languages University.
This memorandum of understanding was signed between Beruniy Alimov, director of the New Media Education Center, and Ilkhomjon Tukhtasinov, rector of the Uzbekistan State World Languages University.
This memorandum, drawn up for the purpose of mutual development of media and information literacy of young people, education in social partnership and strengthening of relations between non-governmental and non-profit organizations, includes the following directions:
• mutual cooperation in the field of media and information literacy between professors and teachers, academic staff and students;
• implementation of joint educational, scientific and practical projects financed by one or both parties, as well as international, state or private grants;
• organization of academic programs/courses, seminars, scientific conferences and other forms of knowledge exchange;