26 – oktabr kuni Yangi Media taʼlim markazi va Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti oʻrtasidagi oʻzaro anglashuv Memorandumi tuzildi.
Ushbu anglashuv memorandumi Yangi Media taʼlim markazi” direktori Beruniy Alimov va Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov oʻrtasida imzolandi.
Yoshlarning media va axborot savodxonligini oʻzaro hamkorlikda rivojlantirish, ijtimoiy sheriklikda taʼlim va nodavlat notijorat tashkilotlari oʻrtasidagi aloqalarni mustahkamlash maqsadida tuzilgan ushbu memarandum quyidagi yoʻnalishlarni oʻz ichiga oladi:
•  professor-oʻqituvchilar, ilmiy xodimlar va talabalar oʻrtasida media va axborot savodxonligi sohasida oʻzaro hamkorlik;
•  bir yoki ikkala tomon, shuningdek, xalqaro, davlat yoki xususiy grantlar hisobidan moliyalashtiriladigan qoʻshma taʼlimiy, ilmiy-amaliy loyihalarni amalga oshirish;

26 октября был подписан Меморандум о взаимопонимании между Образовательным центром «Новые медиа» и Узбекским государственным университетом мировых языков.
Меморандум о взаимопонимании подписали директор Центра образования «Новые медиа» Беруний Алимов и ректор Узбекского государственного университета мировых языков Ильхомжон Тухтасинов.
Данный меморандум, составленный в целях взаимного развития медийной и информационной грамотности молодежи, обучения социальному партнерству и укрепления связей между неправительственными и некоммерческими организациями, включает в себя следующие направления:
• взаимное сотрудничество в области медийной и информационной грамотности между профессорами и преподавателями, научными сотрудниками и студентами;
• реализация совместных образовательных, научных и практических проектов, финансируемых одной или обеими сторонами, а также международных, государственных или частных грантов;
• организация академических программ/курсов, семинаров, научных конференций и других форм обмена знаниями;