26-yanvar kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Kitob va kitobxonlik – inson ma’naviyati ko‘zgusi” mavzusida talaba-yoshlar bilan davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni Feruza Rashidova – Qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo‘limi boshlig‘i va tyutor Nilufar Mannonova olib bordi. Suhbat davomida kitobning ma’naviy va intellektual hayotdagi roli, yosh avlodda kitobxonlik odatlarini shakllantirish masalalari muhokama qilindi.
Tadbirda talaba-yoshlar faol ishtirok etib, o‘z fikr va mulohazalarini bildirdi hamda kitobxonlikning hayotdagi ahamiyatini chuqur anglash imkoniga ega bo‘ldilar.

26 января в Узбекском государственном университете мировых языков состоялся круглый стол со студентами и молодёжью на тему «Книга и чтение — зеркало духовности человека».
Мероприятие провели Феруза Рашидова — начальник отдела координации совместных образовательных программ, и тьютор Нилуфар Маннонова. В ходе беседы были обсуждены роль книги в духовной и интеллектуальной жизни, а также вопросы формирования культуры чтения у молодого поколения.
Студенты приняли активное участие в мероприятии, высказали свои мнения и суждения и получили возможность глубже осознать значение чтения в жизни.