28-noyabr kuni Toshkent shahridagi “Swissôtel” mehmonxonasida "Wonderful Indonesia Festival-2025" tadbiri boʻlib oʻtdi.
Dasturda koʻplab nufuzli tashkilotlar, elchilar, oliy ta’lim muassasalari rahbarlari va boshqa san’at arboblari ishtirok etishdi.
Indoneziya Respublikasining Oʻzbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi Mrs. Siti Ruhaini Dzuhayatin taklifiga binoan, tadbirda Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti nomidan xalqaro aloqalar boʻyicha prorektor  A.Nasirov, Ingliz tili ikkinchi chet tili kafedrasi mudiri A.Yuldashev, Indonez tili oʻqituvchisi F.Avazova qatnashishdi.
Festival davomida Indoneziya xalqining milliy qoʻshiqlari, raqslari, shuningdek, turli san’at namunalari namoyish etildi. Tadbir juda qiziq, rang-barang chiqishlarga boy oʻtdi va barcha mehmonlarda ajoyib taassurot qoldirdi.
Bu kabi dasturlar ikki davlat oʻrtasidagi oʻzaro hamkorlikning yangi choʻqqiga erishishi, ishonch va birdamlikning mustahkamlanishi ramzi boʻlib xizmat qiladi.

On November 28, the "Wonderful Indonesia Festival-2025" event was held at the "Swissôtel" hotel in Tashkent
The program was attended by many prestigious organizations, ambassadors, heads of higher education institutions, and other prominent figures in the arts.
At the invitation of the Ambassador of the Republic of Indonesia to Uzbekistan, Mrs. Siti Ruhaini Dzuhayatin, Uzbekistan State University of World Languages was represented by the Vice-Rector for International Relations, A. Nasirov, the Head of the Department of English as a Second Foreign Language, A. Yuldashev, and the Indonesian language teacher, F. Avazova.
During the festival, traditional Indonesian songs, dances, and various art forms were showcased. The event was very exciting, full of vibrant performances, and left a wonderful impression on all the guests.
Such programs serve as a symbol of reaching new heights in bilateral cooperation between the two countries and strengthening trust and unity.