29-noyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi” shiori ostida “Eng yaxshi rasmlar” tanlovi o‘tkazildi.
29-noyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi” shiori ostida  “Eng yaxshi rasmlar”  tanlovi o‘tkazildi.
Tanlovni yoshlar masalalari va ma’naviy ma’rifiy ishlar bo‘yicha  prorektor V.Sadiyev,  Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektor  Otabek Yusupov hamda Korrupsiyaga qarshi kurash kompleks-nazorat  tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i B.Hoshimov ochib berib, mahorat bilan tasvirlangan rasmlarni baholadi va  o‘z fikrlarini bildirdi.
Mazkur tanlovda 50 dan ortiq talabalar fakultet bosqichidan muvaffaqiyatli o‘tib, universitet bosqichida ishtirok etishdi. Har bir talaba o‘zining  korrupsiyaga qarshi tasvirlangan rasmini tariflar bilan izohladi.

On November 29, the “Best pictures” competition was held at the Uzbekistan State World Languages University under the slogan “Youth says no to corruption”.
Vice-rector for Youth Affairs and spiritual educational affairs V.Sadiyev, vice-rector for Scientific Affairs and innovation of the Uzbek State University of world languages Otabek Yusupov and head of the Department of management of the Anti-Corruption Complex-Control System B.Hoshimov revealed, skillfully assessed the images and expressed his thoughts.
In this competition, more than 50 students successfully passed the faculty stage and participated in the university stage. Each student commented on his anti-corruption picture with tariffs.