29-noyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi” shiori ostida “Eng yaxshi rasmlar” tanlovi o‘tkazildi.
29-noyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi” shiori ostida  “Eng yaxshi rasmlar”  tanlovi o‘tkazildi.
Tanlovni yoshlar masalalari va ma’naviy ma’rifiy ishlar bo‘yicha  prorektor V.Sadiyev,  Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektor  Otabek Yusupov hamda Korrupsiyaga qarshi kurash kompleks-nazorat  tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i B.Hoshimov ochib berib, mahorat bilan tasvirlangan rasmlarni baholadi va  o‘z fikrlarini bildirdi.
Mazkur tanlovda 50 dan ortiq talabalar fakultet bosqichidan muvaffaqiyatli o‘tib, universitet bosqichida ishtirok etishdi. Har bir talaba o‘zining  korrupsiyaga qarshi tasvirlangan rasmini tariflar bilan izohladi.

29 ноября в Узбекском государственном университете мировых языков прошел конкурс “Лучшие картины” под девизом “Молодежь говорит Нет коррупции”.
Конкурс проводит проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе В.Садиев, проректор по научной работе и инновациям Узбекского государственного университета мировых языков Отабек Юсупов и начальник отдела управления комплексно-контрольной системы противодействия коррупции Б.Раскрыв, Хашимов оценил мастерски выполненные картины и высказал свое мнение.
Более 50 студентов успешно прошли факультетский этап и приняли участие в университетском этапе. Каждый студент интерпретировал свою антикоррупционную картину с тарифами.