Arizona universitetidan tashrif buyurgan talabalar bilan suhbat.
Joriy yilning 12-iyun kuni, AQSHning Arizona universitetidan"Yozgi lager"dasturi doirasida tashrif buyurgan talabalar O'zJDTU, qo'shma ta'lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo‘lim talabalari bilan do'stona munosabat qurishdi.
Ko'rishuv jarayoni juda qiziqarli va mazmunli bo'ldi, jumladan sayr qilindi, undan so'ng mehmon  talabalar mezboning uyiga kelib o'zbegimizning milliy taomi bo'lmish, "palov" ni birgalikda pishirishdi.
Ma'lumot uchun: Mehmon talabalar rus va o'zbek,QTD talabalari esa ingliz tilida suhbat olib borishdi.

Интервью с приезжими студентами из Университета Аризоны.
12 июня текущего года студенты Университета Аризоны, США, посетившие его в рамках программы «Летний лагерь», установили дружеские отношения со студентами УзЖДТУ, Отдела координации совместных образовательных программ.
Процесс встречи был очень интересным и содержательным, включая прогулку, после которой приезжие студенты пришли в дом хозяина и приготовили национальное блюдо узбеков «плов».
Для справки: Приезжие студенты говорили на русском и узбекском языках, студенты Совместной образовательной программы – на английском языке.