BITIRUV MALAKAVIY ISHLARI HIMOYASI MUVAFFAQIYATLI O‘TKAZILDI
24-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish tarmoq markazida “Xorijiy til” yo‘nalishi, rus tili mutaxassisligi bo‘yicha pedagogik qayta tayyorlash kurslari tinglovchilarining bitiruv malakaviy ishlari himoyasi muvaffaqiyatli tashkil etildi.
Mazkur jarayonda attestatsiya komissiyasi raisi, universitet rektori, professor Ilxomjon Madaminovich Tuxtasinov ishtirok etib, tinglovchilarni muvaffaqiyatli himoya bilan samimiy tabrikladi. Shuningdek, ularning kasbiy o‘sishga bo‘lgan intilishi, ilmiy yondashuvi va pedagogik salohiyatini alohida e’tirof etdi.
Himoya jarayonida tinglovchilar tomonidan taqdim etilgan bitiruv ishlari zamonaviy ta’lim yondashuvlari, innovatsion metodlar hamda xorijiy tillarni o‘qitish metodikasining dolzarb masalalarini qamrab oldi.
Taqdimotlarda nazariy bilimlar amaliy tajriba bilan uyg‘unlashtirilib, ilmiy asoslangan taklif va xulosalar ilgari surildi.
Mazkur jarayon tinglovchilarning egallagan bilim va ko‘nikmalarini amaliy jihatdan namoyon etish, mustaqil fikrlash qobiliyatini rivojlantirish hamda samarali pedagogik yondashuvlarni mustahkamlashda muhim bosqich bo‘ldi.

Защита выпускных квалификационных работ прошла успешно
24 марта в Сетевом центре переподготовки и повышения квалификации педагогических кадров при Узбекском государственном университете мировых языков успешно состоялась защита выпускных квалификационных работ слушателей курсов педагогической переподготовки по направлению «Иностранный язык», специальность — русский язык.
В данном процессе принял участие председатель аттестационной комиссии, ректор университета, профессор Илхомжон Мадаминович Тухтасинов, который искренне поздравил слушателей с успешной защитой. Он также особо отметил их стремление к профессиональному росту, научный подход и высокий педагогический потенциал.
В ходе защиты представленные выпускные работы охватывали современные образовательные подходы, инновационные методы, а также актуальные вопросы методики преподавания иностранных языков.
В презентациях теоретические знания были гармонично сочетаны с практическим опытом, представлены научно обоснованные предложения и выводы.
Данный этап стал важным шагом в практической демонстрации приобретенных знаний и навыков слушателей, развитии их самостоятельного мышления и укреплении эффективных педагогических подходов.